Teknoloji

00001 seri numaralı PlayStation 4 20. yıl modeli rekor fiyata satıldı

PS4_20

PlayStation serisinin 20. yılını kutlamak için hazırlanan PS4 20. yıl modeli piyasaya çıktığı andan itibaren yüksek fiyatlarla alıcı bulmaya başlamıştı. Ancak söz konusu seri numarası 00001 olan ilk cihaz olunca fiyat 300 bin TL’nin üzerine çıkmış.

Öncelikle şunu belirtelim; bu bir PlayStation hayranının cihaza sahip olma hırsıyla ödediği çılgın bir fiyat değil. En azından işin sosyal sorumluluk yönü de var. Üretilen ilk PS4 20. yıl modeli, Sony tarafından Yahoo Auctions‘da açık artırmaya sunulmuş. Amaç da Save The Children Japan derneğine maddi bir destek sağlamakmış.

PS4_20_00001

Açık artırmayı bir Japon 15 milyon Yen yani 330 bin TL civarındaki teklifiyle kazanmış. Sony, bu paranın tamamını derneğe bağışlıyor. Şanslı ve zengin Japon oyunsever ise böylece hem derneğe yardım ediyor hem de koleksiyonluk bir PS4’ün sahibi oluyor.

Sony, PS4’ün 20. yıl modelinden 12,300 adet üreteceğini duyurmuş ve normal satış fiyatını 399 dolar olarak belirlemişti.

Bu bildiğimiz kadarıyla şimdiye kadar satılan en pahalı konsollardan biri. Eğer altın kaplama Stuart Hughes versiyonlarını bir kenara bırakırsak en pahalısı bile olabilir.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.