Teknoloji

Galaxy A7 ilk gerçek uygun fiyatlı iPhone alternatifi olabilir

Samsung Galaxy Alpha A7

Samsung, iPhone ile rekabet etmek için Galaxy S serisinin muhteşem potansiyelini çarçur etmeyi bırakmışa benziyor. iPhone ile rekabet etme görevini artık geçtiğimiz yaz tanıtılan Galaxy Alpha serisi üstleniyor. Bu sayede, Galaxy S6’ın aşırı steroidli elektroniklerle dolu bir plasikten ziyade, gerçekten cezbedici bir cihaz olacağnı umuyoruz.

Galaxy S serisinin geleceğine dair umutlarımız, Samsung’un Galaxy A7’yi tanıtması ile arttı. Tıpkı diğr Alpha cihazlar gibi, A7 de metal bir çerçeveye sahip. Cihazın fiyatı açıklanmadığından, 5,5 inç boyutundaki ekranından yalnızca HD (720p) çözünürlük sunuyor olmasının eleştirilmesi gereken bir özellik olup olmadığından emin değiliz.

Galaxy A7, 6,7 mm ile iPhone 6’dan daha ince bir cihaz ve böylece en ince akıllı telefon olma unvanını kazanıyor. Her ne kadar Alpha serisi inceliği ve metal çerçevesiyle iPhone rakibi olarak görülse de, A7’nin 720p ekranı boydaşı iPhone 6 Plus’ın Full HD (1080p) ekranı ile boy ölçüşecek durumda değil. Öte yandan iPhone 6 da 1334 ×750 çözünürlük sunmasına rağmen ekran boyutu 4,7 inç olduğundan, her bir inç başına daha fazla piksel (326p) sığdırıyor.

samsung galaxy a7

Kısacası, Galaxy Alpha A7 gerçek bir iPhone rakibi değil fakat iyi bir fiyat etiketiyle Apple’ın iPhone 5c ile deneyip de beceremediğini başarabilir ve alım gücü düşük kullanıcılar için ideal bir iPhone alternatifi olabilir.

A7’nin pili de Galaxy S serisindekilerden düşük. Fakat 2600 mAh pilin HD ekranı idare etmekte zorlanacağını düşünmüyoruz. Tabii ki her akşam şarja takma ritüeli devam edecek. Galaxy A7, tüm amiral gemileri Lollipop arifesindeyken Android 4.4 KitKat önyüklü olarak gelecek.

Alpha A7’nin dikkat çekici bir diğer özelliği ise çift SIM kartlı olması. Bu özellik, cihazın daha çok gelişmekte olan pazarlar ve Çin, Türkiye, Rusya gibi ülkeler için geliştirildiğinin sinyallerini veriyor.

Samsung, A7’nin ne zaman ve hangi fiyatla satışa sunulacağını açıklamadı fakat rekabetçi bir fiyata sahip olacağını söyledi.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.