Teknoloji

Apple daha ince iPad Air 2’yi duyurdu

iPad_Air_2_6

Apple, Mac OS X ile ilgili sunumların ardından sözü iPad Air 2’ye getirdi. Yeni model daha da ince ve artık altın renk seçeneği var.

Apple’ın bugün yeni bir iPad duyuracağını tahmin ediyorduk ve nitekim beklenen oldu. Apple bu cihaza iPad Air 2 ismini vermiş. Yani iPad Air ile başlayan isimlendirme yaklaşımı devam ediyor. Peki iPad Air 2’den ne beklersiniz?

Öncelikle işlemci A8X’e terfi ediyor. Ona M8 yardımcı işlemcisi eşlik ediyor. Apple, iPhone 6’larda da kullandığı işlemciyi özellikle grafik yönünden güçlendirmiş. Böylece %40 daha fazla işlem gücü ve 2.5 kat daha fazla grafik gücü sağlanıyor. Kamera da iPhone 6’lardan alınmış. 8MP sensöre f2.4 diyaframa sahip bir lens eşlik ediyor ve iPhone 6’larda gördüğümüz yazılımsal özellikler de iPad Air 2’de mevcut: panorama, burst modu, ağır çekim video, timelapse. Ön kamera da yenilenmiş ve artık daha fazla ışık alırken burst selfie’ler çekebiliyor.

iPad_Air_2_5

Beklenen yeniliklerden biri de Touch ID. Parmak izi okuyucusu iPad Air 2’de ilk kez yer bulmuş oluyor.

Yine beklenen bir yenilik de yeni iPad’in daha ince olması. iPad Air 2 6.1 mm inceliğinde ve iPad Air’den bile %18 daha ince. Böylece en ince 10 inç tablet olma unvanına kavuşan iPad Air 2, hava boşluksuz retina ekranı sayesinde hem daha ince hem de %56 daha az yansıma yapıyor.

Belki de tek beklemediğimiz tek yenilik altın renk oldu. iPad Air 2, iPad ailesinde gümüş ve siyahın ardından altın renge sahip ilk model oluyor.

ipad_air_2_2

2 tane iPad Air 2 bile ilk iPad’den daha ince

İncelmeye rağmen Apple pil ömrünü de korumayı başarmış. iPad Air 2, 10 saatlik pil ömrü sunabiliyormuş.

Apple, aynı anda iPad mini 3‘de duyurdu ama öyle aceleye getirdi ki biz de bu yazıda yer verecek fırsat bulamadık. iPad mini 3’te sadece Touch ID ve altın renk seçeneği yenilik olarak sunuluyor.

iPad_ailesi

Bundan böyle ürün gamı böyle olacak. Apple hem iPad Air’ı hem de iPad mini 2 ve iPad mini’yi ürün gamında tutarak fiyatları düşürmüş. En yeni modeller 399 ve 499 dolardan başlıyor. iPad mini 2 299, iPad mini ise 249 dolara düşüyor.

iPad_Mini_3

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.