Teknoloji

Apple iPad’in Ekranını da Büyütecek mi?

iPad_Air

Apple’ın bu yıl iPhone 6 ile ekran boyutunu büyütmesi bekleniyor. Peki iPad de bu büyüme trendinden nasibini alacak mı?

Akıllı telefon pazarında 2007 yılına giderseniz dokunmatik ekranlı telefonların sayısının çok sınırlı olduğunu görürsünüz. Üstelik kullanıcılar bu telefonların fazla büyük olduğunu düşünüyorlardı. 4.3 inçlik ekranlı telefonların ”dev” olarak kabul edildiği günler çok da eski değil. Fakat bugün geldiğimiz noktada ekran konusunda öyle bir açlık var ki akıllı telefon ve tablet arasındaki çizgiler kaybolmaya başladı.

Bu büyüme trendi öylesine karşı konulmaz ki, sözünden dönmez Apple bile geri adım atacak gibi görünüyor. Görünüşe göre Apple, bu yıl 4.7 inç ekranlı bir iPhone ile piyasaya girerek büyüyen ekran trendine ayak uyduracak. Elbette bu konuda resmi bir bilgi yok fakat tüm göstergeler bu yönde.

Peki büyüyen sadece iPhone mu olacak? Bloomberg‘in haberine göre Apple, iPad’i de büyütmeyi düşünüyor. Şuan 7.9 ve 9.7 inçlik iki modeli bulunan iPad’in önümüzdeki yıl 12.9 inçlik bir modele daha kavuşabileceği yazılmış.

Bloomberg’e göre bu Apple’ın yeni trendi çabuk yakalama girişi. Birçok kişiye göre Apple, akıllı telefon pazarında ekran boyutunu büyütmekte geç kaldı. Tablet pazarında bu hamleyi erken yaparak avantaj elde etmek istiyorlar. Piyasada 10 inçten daha büyük ekranlara sahip tabletler var fakat henüz popüler değiller. Dolayısıyla Bloomberg’e göre Apple, bu pazarın popüler olacağını düşünüyor.

Apple hakkında bir başka iddia ise iWatch ile ilgili. ReCode‘un haberine göre Apple, 9 Eylül’de yeni iPhone’un yanı sıra iWatch’u da duyuracak. iWatch’un özellikle sağlık ve ev otomasyonu açısından önemli özellikler taşıyacağı söyleniyor. Bakalım bu iddia doğru çıkacak mı?

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.