İnceleme

Apple iPhone 6

Apple iPhone 6

Apple’ın radikal strateji değişikliğiyle ekranını büyüttüğü yeni akıllı telefonu iPhone 6, hem kendi ekosisteminde hem de rakiplerine karşı dimdik ayakta.

Aslında iPhone kullanıcıları mevcut 4 inç ekranlarından memnunlardı. Ancak bu ekran boyutu Apple’ın yeni kullanıcı kazanması konusunda bir engel oluşturmaya başlamıştı. Bu sebeple, Apple nihayet inadı bıraktı ve daha büyük ekranlı iki iPhone yaptı: iPhone 5s’in devamı niteliğindeki iPhone 6 ve Android’li rakipleri hedef alan iPhone 6 Plus.

Ekran büyüklüğü konusunda kararsızsanız iPhone 6’yı elinize almanız yeterli. Bir daha iPhone 5s’i elinize almak istemeyeceksiniz. iPhone 4s’i ise görmeye tahammül edemeyeceksiniz. Yani iPhone serisine bağlı bir kullanıcıysanız, değişiklikler sizin için çok büyük ve farkedilir olacaktır. Önceki iPhone’lardan geçiş yapacaksanız bizim tavsiyemiz iPhone 6 olur. Android’li rakipler arasından özellikle HTC One M8 sizi kararsızlığa düşürmek için ideal. Fakat iPhone 6 bize daha şık, daha akıcı ve daha güzel geldi.

iPHONE 6 İLE GEÇEN BİR AY

iphone 6

iPhone 6’yı bir aydır birincil akıllı telefonumuz olarak kullandık. İşte notlarımız:

HARİKA KIVRIMLAR
iPhone 4 ve iPhone 5’in tasarımları bizi bizden almıştı. Bu yüzden, ilk başta kıvrımlı bir iPhone görmek bizi üzmüştü. Ama elinize aldığınız ilk andan itibaren iPhone 6’nın gövdesi çok şık ve kullanıcı dostu olduğunu size hissettiriyor. Fakat bu kıvrımlı tasarımla güzel görünen kılıflar bulmak bir hayli zor.

FOTOĞRAF MAKİNENİZİ SATIN
iPhone 6’nın kamerası iPhone 5s’ten daha iyi ve teknik anlamda öyle görünmese de bizce sonuçlar bakımından tüm akıllı telefonlardan daha iyi. Küçük sensörlü kompaktlar da artık çöpe gitmeye mahkum. Ama 16GB modeli almayın, hafızası hemen doluyor.

[colored_box color=”grey”]

ÖZET

  • 🙂 Şık ve kullanıcı dostu tasarım  
  • 🙂 TouchID bağımlılık yapıyor
  • 🙂 Performansı ve kamerası harika
  • 😐 Rakipleri gibi iPhone 6 da çok pahalı

[/colored_box]

[colored_box color=”grey”]

TEKNİK

  • 4,7 inç ekran (1334x750p, 326ppi)
  • 64 bit A8 ve M8 yardımcı işlemci  
  • 8 MP iSight kamera
  • TouchID
  • 16 GB, 64 GB, 128 GB hafıza

[/colored_box]

iphone 6 sonuç


Bu yazı ilk olarak 2f Magazine aralık sayısında yayınlanmıştır. Birbirinden ilginç içeriklere ilk ulaşanlardan olmak istiyorsanız, dergiyi buradan veya 2f Magazine isimli Android ve iOS uygulamaları üzerinden herhangi bir ücret ödemeden okuyabilirsiniz.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlginizi Çekebilir

Close