Teknoloji

Apple’ın sürücüsüz araç projesi Titan’a ait yeni video paylaşıldı

app1
Geleceği şekillendirmesi beklenen en önemli gelişmelerden biri şüphesiz sürücüsüz araçlar. Google da dahil olmak üzere birçok teknoloji şirketinin farklı modeller üzerine çalıştığı bu alanda her gün yeni gelişmeler yaşanıyor.

Otonom taşıtlar konusunda uzmanlığı bilinen ve aynı zamanda sürücüsüz araba girişimi Voyage’ın kurucu ortağı olan MacCallister Higgins, Apple’ın Titan Projesi olarak adlandırdığı sürücüsüz otomobil tasarımını bir videoyla paylaştı.


Apple’ın sürücüsüz araba modelinin, son görüldüğünden bu yana değişime uğramışa benziyor. Araç, Silikon Vadisi merkezli teknoloji şirketi Velodyne’in ürettiği altı sensör, radar birimi, kameraları da içinde barındıran sensörler ve donanımlarla zenginleştirilmiş. Bunların hepsi de Apple tarzını yansıtan beyaz plastikle kaplanmış.

Apple’ın daha önceki dönemde otonom yazılımını denemek amacıyla Kaliforniya eyaletine başvurup izin alması herkesi heyecanlandırmıştı. Yazılım, Lexus marka bir aracın test sürüşüyle denenmişti. Sonraki süreçte farklı yerlerden yayınlanan çeşitli raporlarda, Apple’ın mevcut araba üreticileri için otonom yazılım geliştirme fikrinden vazgeçerek sıfırdan yeni bir otonom araç yapmaya oldukça istekli olduğundan bahsedilmişti.

Show More

Benzer İçerikler