Sosyal MedyaTeknoloji

Artık favori YouTube videolarınızdan GIF’ler yapabilirsiniz

YouTube GIF

Günümüzde teknolojiler belirli bir anlayışla pazarlanıyor ve bu açıdan bakıldığında ilgili teknoloji ürünü firmanın onu pazarladığı kullanım çerçevesinde sınırlı kalabiliyor. 

GIF formatı 1987’de geliştirildi, herhangi bir şekilde pazarlanmadı ve 2010 eşiğine gelinene kadar kesinlikle çok popüler olduğu söylenemezdi. Geçmişte bu formatın bir gün unutulup gideceğini düşünenler, bu gerçekler göz önünde bulundurulduğunda haksız sayılmazlardı. Fakat insanlar, bu teknolojiye farklı anlamlar yükledi ve kullanım alanını değiştirdi. İşte bu nedenle, 27 yaşındaki bu teknoloji, şu an internetin JPEG ve PNG’den sonraki en popüler görsel formatı.

YouTube da yıllara meydan okuyan GIF’e destek vermeye karar verdi. Dünyanın en büyük video paylaşım servisi, kullanıcıların istedikleri videoların belli zaman aralıklarını birkaç tıklamayla GIF haline getirmelerine olanak tanıyor.

Henüz YouTube resmi olarak duyurmasa da, GIF oluşturma özelliği Epic Rap Battles of History ve Good Mythical Morning gibi YouTube kanllarında açık bir şekilde test edilmeye başlandı. Siz de hemen bu kanallar tarafından paylaşılan videolardan birine gidip, kendi hareketli görsellerinizi oluşturabilirsiniz.

YouTube videolarından hareketli görseller hazırlamak için önce ilgili videonun ‘Paylaş’ bölümüne girip, GIF’i seçmeniz gerekiyor. Daha sonra karşınıza çıkacak olan bölümden videonun hangi zaman aralığının kullanılacağını ve herhangi bir yazı ekleyip eklemeyeceğini seçebilirsiniz.  İşlem tamamlandığında, hazırladığını GIF’in bağlantısı sizinle paylaşılıyor.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.