Avrupa Google tarafından feth edilmek istemiyor - 2f Magazine

Avrupa Google’a savaş açmak üzere

Avrupa Birliği vs Google

Google birkaç yıldır Avrupa’da üst üste tekelcilik karşıtı denetlemelerin hedefi oluyor. ABD’li firma, Avrupa’da kendi ülkesindeki kadar tolerans görmüyor.

Financial Times, Avrupa parlementosunun Google’a karşı çok daha büyük adımlar atmanın kıyısında olduğunu açıkladı. Avrupa, arama motorunu zor durumda bırakmaktan kaçınmayacak; gelen haberler arasında Avrupa’nın arama motorlarını diğer servislerden farklı bir şekilde fiyatlandırabileceğini bile belirtiliyor.

Bundan beş ay önce tüm Avrupa Birliği’nde geçerli olan unutulma hakkı sayesinde, Google başvuruda bulunan AB vatandaşlarıyla ilgili arama sonuçlarını silmeye başladı.

Google’ın en çok eleştirildiği iki konu tekelleşmesi ve gizlilik yönünde. Financial Times, Avrupa parlementosunun Google gibi bir firmayı bölgeden atma yetkisine sahip olmadığını fakat yeni yasalarla firmayı yıpratabileceğini belirtiyor.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Shares