ModaYaşam

Dorothy ayakkabınıza ‘sihir’ katıyor

dorothy_3

Ayakkabılarınızın topuklarını birbirine vurarak SMS göndermek, pizza söylemek ya da taksi çağırmak ister miydiniz?  Oz Büyücüsü’ndeki Dorothy’nin ayakkabıları içinizde ukde kaldıysa artık teknoloji sayesinde sizin de ayakkabılarınız ‘sihir’ yapabilecek.

iStrategy Labs şirketi tarafından geliştirilen Dorothy, içerisinde kablosuz bağlantı ve GPS modülleri bulunan küçük bir cihaz. Tasarımı bir ayakkabının üzerine takılabilmesi için yapılmış. Küçük klipsiyle onu ayakkabınıza taktığınızda touklarınızla akıllı telefonunuza komutlar gönderebiliyorsunuz.

dorothy

Çalışma mantığı topukların birbirine vurması üzerine kurulmuş. Örneğin topuğunuzu 3 kez vurarak arkadaşlarınıza SMS gönderebiliyorsunuz. Tüm komutlar önceden ayarlanabiliyor; belirlediğiniz bir arkadaş grubuna yine önceden belirlediğiniz bir SMS göndermeniz, konum paylaşmanız. Diyelim ki bir buluşmayı kısa tutmak istiyorsunuz; Dorothy’ye sahte bir arama planlamanız mümkün. Böylece topuklarınızı vurduğunuzda birden patronunuz sizi arıyor gibi telefonunuz çalıyor.

Uygulama üzerinden acil durumlar için polise bildirim göndermek ve konum paylaşmak da mümkün.

dorothy_2

İleride Dorothy üzerinden Uber ile taksi çağırmak, arabanın kapılarını açmak, evdeki ışıkları yakmak ve hatta yemek söylemek de mümkün olabilecekmiş.  Fakat Dorothy şuan için bir prototip ve satışa ne zaman sunulacağı belirsiz. iStrategy Labs cihazı daha küçük bir yapıya kavuşturmak için çalışıyor.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.