Sosyal Medya

Facebook iş dünyasına özel sosyal ağ kuruyor

facebook at work

Milyonlarca internet kullanıcısnın en uğrak yeri olan Facebook, LinkedIn’e rakip olacak iş dünyasına özel bir sosyal ağ üzerinde çalıştığını duyurdu.

Facebook at Work isimli ağ, Facebook’un alışılagelmiş formatını koruyacakken, kullanıcılarına profesyonel bilgilerini paylaşma, iş bağlantıları kurma ve bunlarla haberleşme olanağı sunacak.

Facebook, profesyonel sosyal ağındaki bazı özelliklerle karşısındaki en büyük rakip LinkedIn’e üstünlük kurmayı amaçlıyor. Facebook at Work kullancııları, iş arkadaşlarıyla anlık iletişim kurabilecek ve hatta belge paylaşabilecek.

İş dünyası, Silikon Vadisi’nden birçok firmanın sunduğu farklı farklı hizmetleri kullanıyor. Çoğu şirket Google ve Microsoft tarafından sunulan e-posta, sohbet ve mesajlaşma platformlarını kullanırken, profesyonel bağlantılar için LinkedIn öne çıkıyor. Öte yandan, çoğu şirket çalışanlarının iş yerinde Facebook’a erişmesini engelliyor.

Facebook, yeni atılımıyla e-posta hariç bir çalışanın tüm kurumsal etkileşimini üstlenmek ve kendine ofis ortamında önemli bir yer edinmek istiyor.

Facebook’un Silikon Vadisi’ndeki merkez ofisi ile Londra ofisinin ortaklaşa yürüttüğü Facebook at Work platformunun ne zaman kullanıma açılacağı bilinmiyor. Bildiğimiz tek şey, LinkedIn’i zor günler bekliyor olabilir…

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.