Teknoloji

Fidelio NC1L iPhone ile kullanabileceğiniz en iyi kulaklık

Philips_NCL1_2

Philips, geçtiğimiz yıl ilk Lightning bağlantıya sahip kulaklığı üreten marka olmuştu. Bu yıl da Lightning bağlantısına sahip ilk ‘noise cancelling’ – gürültü engelleyicili kulaklığı üretmişler.

Yüksek kaliteli müziğin ne kadar ‘pahalı’ olduğunu Sony’den biliyoruz. Ancak iyi müzik dinlemek için tek seçenek 1,119 dolarlık bir müzik oynatıcı almak değil. Biraz daha azına razı olmaya hazırsanız Philips’in Fidelio NC1L kulaklığı beklentilerinizi 299 dolara karşılayabilir.

Philips, geçtiğimiz yıl iPhone’un Lightning portuna bağlanan ilk kulaklıkları üretmişti. Bu kulaklığın özelliği Lightning portu üzerinden Apple’ın dijital – analog dönüştürücüsünü atlatıp müziği kendi yüksek kaliteli dönüştürücüsünden geçirmesi ve amfisiyle yükseltmesiydi. Böylece daha iyi bir müzik deneyimi sunuyordu. Şimdi ise aktif noise cancelling yani gürültü engelleme özelliğini de ekleyerek NC1L modelini yaratmışlar.

Bildiğiniz gibi aktif gürültü engelleyici özelliği küçük mikrofonlarla etraftaki gürültüyü izler ve kulağınıza bu gürültüyü önleyecek bir anti gürültü gönderir. Çevredeki sesler değiştikçe anti gürültü de değişir. Elbette bu özellik ekstra bir elektrik enerjisine ihtiyaç duyuyor. Şimdiye kadar üreticiler bunu kalem pillerle sağlıyordu. Fakat Philips, elektriği de Lightning portundan sağlayarak pil ihtiyacını ortadan kaldırmış.

Philips_NCL1

Fidelio NC1L’nin iki farklı gürültü engelleyici seçeneği daha mevcut. Birincisi gerektiğinde etraftaki yüksek sesleri duyabilmenizi sağlıyor. Böylece müzik dinlerden bir taksi tarafından ezilmekten kurtulabilirsiniz. İkinci seçenek ise telefon görüşmesi yaparken hattın diğer ucundaki kişiyi daha rahat duyabilmenizi sağlıyor.

Fidelio NC1L, bir kulaklıktan beklediğiniz tüm özelliklere sahip. Elbette bunun bir bedeli var, bu ucuz bir kulaklık değil. Yine de 299 dolarlık fiyatı Beats modellerine kıyasla hesaplı sayılabilir. Hele bir de Sony NXZ2 ile kıyaslarsanız, iPhone 6’nın fiyatını ekleyince bile daha ucuza geliyor.

Bu arada Fidelio NC1L’nin iPhone 5 ve sonrasında çıkan modellerle uyumlu olduğunu söyleyelim. iPhone’ların haricinde Lightning bağlantısına sahip iPod ve iPad’lerle de kullanılabiliyor.

Eğer Android kullanıcısıysanız: Elbette bir iPhone almanıza gerek yok. JBL sizin için Reflect Aware modelini üretmiş. Bu kulaklık kendi dijital dönüştürücüsüne sahip değil ama Lightning portuyla çalışabildiği gibi microUSB üzerinden de kullanılabiliyor. Böylece gürültü engelleyici için ekstra pile ihtiyaç duymuyor. JBL Reflect Aware’in fiyatı ise 149 dolar.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.