Teknoloji

Galeri: LG G3

LG_G3_Galeri_13

LG’nin yeni üst seviye modeli G3, global lansmanın hemen ardından Türkiye’de de basın mensuplarıyla buluştu. Grand Tarabya Otel’de gerçekleştirilen etkinlikte G3’e kısaca göz atma fırsatı bulduk.

LG’nin G3’e ne kadar güvendiğini düzenlenen etkinlikten de anlamak mümkündü. Marka büyük bir salon ve birçok deneme ürününün yer aldığı deneme alanıyla belki de Türkiye’deki en büyük etkinliklerinden birini düzenledi. Deneme alanında birçok Güney Koreli LG çalışanının yanı sıra LG yöneticileri ve bölge ülkelerden lansmana katılan gazeteciler vardı.

LG G3, bir önceki modele göre çok daha çekici görünüyor. İlk anda malzeme kalitesinin arttığını, detaylara daha fazla özen gösterildiğini görebiliyorsunuz. Ekranın oldukça ince olan çerçevesi tasarıma ayrı bir güzellik katıyor. Bu güzellik 2560 x 1440 piksel ekranla birleşince de ortaya çok çekici bir akıllı telefon çıkıyor. Yeri gelmişken ekranın “aşırı” yüksek çözünürlüğü kağıt üzerine muhteşem fakat gerçek dünyada Full HD’den farkını ayırt etmek oldukça zor. Yine de sunduğu detaylar, parlaklık ve renkler açısından LG G3’ün piyasadaki en iyi ekranlardan birine sahip olduğunu söyleyebiliriz.

LG_G3_Galeri_16

Arka bölümde yer alan tuş yeni tasarımda da korunuyor. Eğer G2 kullandıysanız bu güzel bir gelişme. İlk defa LG’ye geçiş yapıyorsanız alışmak başta zor gelebilir. Ancak ergonomik açısdan başarılı bir hamle. Bu sayede telefonun ön yüzünde hiç tuş bulunmuyor.

LG G3’ün işlemcisi Snapdragon 801.”2.5 GHz’e kadar” çıkabildiği belirtiliyor. Piyasadaki en güncel işlemcilerden biri olduğu su götürmez bir gerçek. Fakat Quad HD ekranın yükünü ne denli çekebilir, bu soru işareti. Telefonu deneme fırsatı bulduğumuz kısa süre içerisinde performans akıcıydı. Ancak tam yorum yapmak için daha uzun süreli bir test yapmak gerekir.

13MP kameranın hızı gerçekten başarılı. Lazer odaklama sistemi ilk testlerimizde çok iyi sonuçlar verdi. Ön kamera ise 2.1 MP çözünürlüğe rağmen başarılı bir görüntü kalitesi sunuyor. Çözünürlük artmamış olsa da LG, daha büyük bir sensör kullanarak düşük ışık performansını artırmış.

LG_G3_Galeri_11

Son olarak yazılımdan biraz bahsedelim. LG G3 Android 4.4.2 sürümüyle birlikte geliyor. Üzerinde LG’nin kendi geliştirdiği bir arayüz mevcut. Açıkçası rakiplerinden çok farklı değil ama sadeliği güzel görünmesini sağlıyor. LG’nin en önem verdiği noktalardan biri de “Knock Code” adı verilen güvenlik sistemi. Bu sistem ekran üzerinde çeşitli şekiller çizerek güvenlik kilidinin açılmasını sağlıyor. LG’ye göre burada binlerce farklı kombinasyon oluşturmak mümkün. Bu da sistemin aşılmasını oldukça zor hale getiriyormuş. LG, bu konuya paralel olarak parmak izi okuyucuları eleştirmeyi de ihmal etmedi; “En iyi güvenlik çözümü sık sık şifre değiştirmektir. Ama parmak izinin nasıl değiştirebilirsiniz ki?” Bu taş Samsung ve Apple’a olsa gerek.

Fiyat ve Çıkış Tarihi

LG’nin Güney Koreli ekip üyeleri telefonun fiyatının “under consideration” yani değerlendirme altında olduğunu söyledi. Henüz fiyat konusunda bir karar verilmemiş. Telefonun çıkış tarihi de net olarak belli değil fakat LG, Haziran ayı içerisinde satışta olacağını söylüyor.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13Sonraki sayfa
Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.