Kültür / Sanat

George Lucas Star Wars VII’nin fragmanını neden izlemedi?

Star_Wars_Disney

Star Wars serisinin yaratıcısı olarak tanınan ve serinin hayranları için adeta bir ilah olan George Lucas, 2015’te vizyona girecek olan Star Wars 7’nin ilk teaser videosunu izlememiş. Peki ama neden?

George Lucas, Star Wars serisini 1977 yılında ilk üçleme başlatmış ve büyük bir başarı yakalamıştı. 16 yıllık aranın ardından ise öncül üçleme geldi ve Star Wars serisi 2005 yılında tamamlandı. 2005’ten sonra da Star Wars yapımları sona ermedi fakat daha çok paralel hikayelerle animasyon yönüne kaydı.

Daha sonra George Lucas, şirketi Lucasfilm’i Disney’e satınca yeni Star Wars için hazırlıklar başladı. Ancak filmin yönetmen koltuğunda bu kez George Lucas değil, genç yönetmen J.J. Abrams bulunuyor. Görünüşe göre George Lucas bu sebeple yeni film hakkında çok heyecanlı değil.

Page Six‘e bir röportaj veren George Lucas, yeni fragman hakkında sorulan bir soru üzerine bu konuda hiçbir şey bilmediğini çünkü fragmanı izlemediğini söylemiş. Lucas, bunun açıklamasını ise filmler hakkında yayınlanan ön videoları izlemekten hoşlanmadığını, bunun yerine tüm filmi 2015’in sonunda yayınladığı zaman izlemeyi tercih ettiğini söylemiş. Yani bu Star Wars 7’ye özel bir durum değilmiş.

Ancak George Lucas için Star Wars’un herkesten farklı bir anlam ifade ettiği de bir gerçek. Kendisi film hazırlıkları esnasında J.J. Abrams ile birkaç toplantı yapmış ve hatta film ekibinde ”danışman” olarak yer almıştı. Buna rağmen filme olan ilgisi çok üst düzeyde değil anlaşılan.

George Lucas’ın oğlu da babasının aslında seriyi devam ettirmek istediğini ama şirketi Disney’e sattıktan sonra yeni filmlerle çok yakından ilgilenmediğini söylemişti. Nitekim yeni seride J.J. Abrams’ın kendi tarzını yansıtacağı ve özel efektlere büyük özen gösterdiği biliniyor.

Sonuç olarak George Lucas, Star Wars 7’yi çok ilgiyle takip etmese de yeni ekibin işlerine zarar vermemek için bu konuda pek konuşmak istemiyor gibi.

En iyi Star Wars: The Force Awakens posterleri

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.