Oyun

GTA V’e birinci şahıs modu geliyor!

GTA_V_PS_Xbox

Ekran görüntüsü CVG‘den alınmıştır

Grand Theft Auto’nun PlayStation ve Xbox versiyonları önemli bir yenilikle geliyor. Oyunda GTA tarihinde ilk kez First Person açısıyla görebilme seçeceği olacak.

Geçtiğimiz yıl PC için yayınlanan ve milyonlarca satan GTA V, PlayStation ve Xbox kullanıcılarını ise üzmüştü. Zira oyun halen konsollar için yayınlanmadı. Ancak Rockstar Games, konsol sahiplerinin gönlünü almak için elinden geleni yapmış. GTA V’in konsol versiyonuna birçok yenilik ekleyen Rockstar, özellikle FPS açısıyla dikkat çekiyor.

Oyunda yeni silahlar, yeni arabalar ve elden geçirilmiş grafiklerin yanında ilk kez ‘first person shooter’  (FPS / birinci şahıs nişancı) açısıyla karakteri yönlendirmek mümkün olacak. Bu da Call of Duty gibi oyunlardan alışık olduğumuz bir deneyim demek.

GTA’yı kuş bakışı açısı oynanışıyla tanımıştık. Ardından seri Third Person Shooter tarzı bir yapıya kavuştu ve şimdi de birinci şahış nişancı buna ekleniyor. Yani seri için önemli bir gelişme.

GTA V, PlayStation 4 ve Xbox One için 18 Kasım’da piyasaya sunulacak. Oyunun güncellenmiş halinin PC’ye geliş tarihi ise 27 Ocak 2015.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.