Sosyal Medya

Instagram’da daha geniş bir kitleye ulaşmanın 7 yolu

instagram

Sosyal Medyanın Görsel Krallığı Olan Instagram‘da Nasıl Daha Geniş Bir Kitleye Ulaşabiliriz?

Dijital dünya, hayatımızın büyük bir parçası haline gelmiş durumda. Gün içerisinde sıklıkla güncelleme yaptığımız sosyal medya hesaplarımız, kendimizi ifade etme olanağı bulmamızı sağlıyor. Bunun yanı sıra markamızı, ürün ya da hizmetimizi tanıtmamıza da olanak sağlayarak daha geniş kitleler tarafından bilinir olmamıza yol açıyor.

Peki, paylaşımlarımızı yaparken dikkat etmemiz gereken şeyler neler? İşte, sizin için derlediğimiz ipuçları:

1 – Hashtag Kullanmak

Takipçilerinizi artırmanın en kolay ve hızlı yollarından biri paylaşımlarınızın içeriğine uygun olan hashtag’leri kullanmaktır. Bunun yanı sıra, Instagram’ın popüler hashtag’lerini kullanmak, fotoğraflarınızın ön plana çıkmasına yardımcı olur. Popüler hashtag’leri ekleyebildiğiniz üçüncü parti uygulama ve sayfalardan yardım alabilirsiniz.

2- İletişim Kurmak

Kullanıcıların ilgisini çekmek için onlarla iletişim kurmak oldukça önemlidir. Bir fotoğrafı beğenmek, ona yorum yapmak, gelen yorumları cevaplamak, fotoğrafla ilgili ilginç bir bilgi vermek gibi etkileşimler profilinize bir kişilik kazandırır. Unutmayın; insan ilişkilerinde olduğu gibi sosyal medyada da iletişim her şeydir.

2

3 – Zamanlama Her Şeydir

Zamanlama, Instagram’da paylaştığınız içerikten daha önemlidir. Örneğin saat 19:00’da paylaştığınız bir içeriğin, diğer içeriklere göre daha fazla etkileşim alma olasılığı iki kat fazladır çünkü yapılan bir araştırma, kullanıcıların akşam saatlerinde yoğun olarak Instagram’ı kullandığını göstermiştir. Fotoğraflarınızı kullanıcıların en yoğun olduğu saatlerde paylaşmayı tercih etmelisiniz.

4 – Çarşambayı bekle

Instagram ile ilgili yapılan araştırmalar doğrultusunda, kullanıcıların  en fazla fotoğraf paylaştığı ve etkileşimde bulunduğu günün Çarşamba olduğu tespit edildi.

5 – Bio ekleyin

Kendinizi ve markanızı ifade edebilmek, diğer web sitelerinize veya hesaplarınıza bağlantı vermek için hesabınızın bio bölümünü mutlaka doldurmalısınız.

3

6- Network’ünüzden Faydalanın

Instagram takipçilerinizi artırmak için tüm sosyal çevrenizi eklemenin yanı sıra, gözden kaçırmış olabileceğiniz kullanıcılar için Facebook hesabınızı Instagram’a bağlayabilirsiniz.

Benzer şekilde, mevcut network’ünüzü artırmak için, LinkedIn gibi diğer sosyal ağlar aracılığıyla Instagram’a bağlanmak da yararlı olabilir. Ayrıca mesleki hayatınızla ilgili bir Instagram hesabınız varsa, kartvizitinizde kullanıcı adınıza yer vermek faydalı olabilir.

7 – Instaglam

Insagram’ın görsel çekiciliği artıran düzenlemeler yapmanızı sağlayan Instaglam uygulaması ile fotoğraflarınıza güzel dokunuşlar yapabilirsiniz.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler