İş DünyasıTeknoloji

İyi bir iş fikriniz varsa Turkcell ve Etohum sizi bekliyor

etohum turkcell

Turkcell ve Etohum, girişimcileri desteklemek ve projelerini olabilecek en iyi şekilde hayata geçirmelerini sağlamak için yeni bir iş ortaklığına imza attı.

İkili, çok geniş yelpazedeki girişimleri desteklemeyi amaçlıyor. Girişimciler, her iki kurumdan mentorluk ve eğitim almanın yanı sıra, Turkcell New Ventures biriminden geri bildirimler alarak yatırım fırsatlarına bir adım daha yaklaşacaklar.

Etohum ve Turkcell’in destek hareketi, akıllı ev ve araba çözümlerinden ödeme, müzik, TV, mesajlaşma ve iletişim teknolojilerine kadar pek çok farklı alanda ürün ve hizmetleri kapsıyor.

Destek programı kapsamında Turkcell ile Etohum’un merakla beklediği ve öncelik tanımak istediği projeler ise şu şekilde sıralanıyor.

  • Akıllı ev. Ev içerisinde çalışmakta olan elektronik sistemlerin otomatikleştirilmesi ve uzaktan erişilebilmesi için yapılan yazılımsal ve donanımsal çalışmalar.
  • Akıllı otomobil. Akıllı sürüş deneyimi yaşatan yakıt tasarrufundan anlık arıza tespitine kadar birçok konuda araçla ilgili rapor ve istatistikler sunan mobil cihazlarla uyumlu sistemler.
  • Çevrimiçi eğlence servisleri. Hayatın dijitalleşmesi ile değişen müzik ve TV izleme alışkanlıkları üzerine çalışma yapan girişimciler; kullanıcının istediği müziği dinleme, istediği videoyu izleme olanağı tanıyan sistemler.
  • Ödeme sistemleri. Ödeme sistemlerini ve ödeme kanallarını farklılaştırarak insan hayatını kolaylaştıran, mobil ticareti artıran sistemler.
  • Mesajlaşma ve iletişim. Snapchat gibi kullanıcı ihtiyaçlarını görerek iletişim kanallarını ve kullanıcıların birbirleriyle iletişim şekillerini farklılaştıran ve değiştiren mesajlaşma ve iletişim servisleri.

Fikrinizin veya halihazırda üzerinde çalıştığınız ürün y ada hizmetin fark yaratacak potansiyele sahip olduğunu düşünüyorsanız, 31 Kasım’a kadar etohum.com adresinden Turkcell ve Etohum’un destek programına başvurabilirsiniz.

Etohum kurucusu Burak Büyükdemir, destek programı kapsamında yaptığı açıklamasında şöyle söyledi: “Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell ile imzaladığımız bu önemli protokolün teknoloji alanında katma değerli, özgün çözümler geliştiren girişimciler için ciddi fırsatlar yaratacağına inanıyoruz. Kapsamı doğru çizilmiş kurumsal işbirlikleri, çok katmanlı ve çok yönlü kazanımları da beraberinde getiriyor” diyerek işbirliğinin ayrıntılarıyla ilgili şunları söyledi: “Turkcell’in belirlediği sektörlere odaklanan girişimler, Etohum süreçlerinden geçerek Turkcell’in New Ventures birimiyle irtibata geçme hakkı kazanacak ve iş modelinden pazarlamaya kadar pek çok konuda Turkcell ve Etohum’dan geri bildirim alma şansına sahip olacaklar. Bu süreçte girişimciler, Turkcell’in de katılacağı mentorluk ve eğitim seanslarında sektör uzmanlarının desteğiyle kendilerini geliştirme imkânı bulacaklar. Turkcell belki zorlu adımları başarıyla geçen girişimcilerin ilk iş ortağı olacak.”

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.