Tasarım

Kenevirden gözlük olur mu?

hemp_gözlük_3

Keten ve kenevir liflerinden üretilen gözlük, Kickstarter’da desteklerinizi bekliyor.

Genç bir İskoç tasarımcı olan Sam Whitten tarafından hayata geçirilen ‘Hemp’, doğal malzemelerden üretilen bir gözlük çerçevesi. Proje için uzunca bir süre önce çalışmaya başlayan Whitten, sonunda doğru malzeme ve doğru tekniği bularak üretime geçmeye karar vermiş. Fakat yüksek hacimli üretim için nakit desteğine ihtiyacı var. İşte bu sebeple de gözlüklerini Kickstarter üzerinden önsatışa sunmuş.

70 sterlinlik fiyata sadece çerçeve dahil. Cam için tercihinizi istediğiniz yönde yapabilirsiniz. Whitten, çerçeve piyasaya çıktığında fiyatının 120 sterlin olacağını söylemiş. Yani Kickstarter fiyatı oldukça indirimli.

hemp_gözlük_2

Çerçevenin üretimi için kenevir ve keten lifleri bir araya getirilmiş. Tamamen doğal olan bu iki malzeme önce sıkıştırılıyor ve şekillendiriliyor. Ardından da yine doğal bir reçine ile kaplanarak sertleştiriliyorlar.

Sam Whitten, ahşap çerçevelerin de çevre dostu olduğunu fakat bir ağacın yetişmesinin 15-20 yıl alabildiğine dikkat çekmiş. Keten ve kenevir ise her yıl yeniden yetişen bitkiler.

hemp_gözlük_4

Farklı bir gözlük çerçevesine sahip olmak isterseniz Kickstarter linki burada

hemp_gözlük

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.