Sağlık / SporYaşam

Kevin Durant’in Yeni Ayakkabısı KD7

Kevin_Durant_KD7_Nike_2

Nike, Kevin Durant’ın yedinci imza serisi ayakkabısı KD7’yi tanıttı.

Durant, 18 ay önce Nike tasarımcısı Leo Chang ile birlikte çalışmaya başlayarak KD7’yi tasarlamış. Hedefleri Durant’ın o zamana kadar tasarlanmış favori ayakkabı modeli olan, ona MVP sezonu boyunca her oyunda ortalama 32 puan ve dördüncülük ünvanını kazandıran KD6’dan daha üstün bir model tasarlamak olmuş.

Chang’ın KD7 için hedeflediği performans, uzun forvetler için tasarlanmış bir ayakkabı ile Durant’a sağlamlık ve desteğin yanı sıra oyun kuruculara mahsus hız ve ön ayak esnekliği kazandırmaktı.

Chang ayakkabının ön kısmında dikişsiz örgü, dinamik Flywire teknolojisi ve kapsüllü Nike Zoom kullanarak bu “bir taşla iki kuş vuran” tasarımını hayata geçirmeyi başarmış. Ön ayak kısmıyla topuk kısmı arasındaki geçiş bir şerit yardımıyla sağlanmış.

Kevin_Durant_KD7_Nike_3

Kevin Durant’ın imza serisiyle görücüye çıkan Hyperposite teknolojisi, bu en değerli oyuncunun yaptığı atışlarda ve ribauntlarında destek sağlıyor. Orijinal Foamposite’in evrim geçirmiş hali olan karakteristik Hyperposite görünümü, aynı zamanda Kevin Durant’ın Maryland köklerine de bir gönderme yapıyor. Durant’ın DMV-DC-Maryland-Virginia olarak bilinen memleketi, 1997’de Nike Air Foamposite One’ın tanıtımıyla görücüye çıkan Foamposite ile süregelen bir aşk ilişkisi içerisinde.

TASARIM İLHAMI

KD’nin kariyerine meteorolog olarak devam etme ilgisi ilk olarak 2011 yılında KD4 Meteoroloji Uzmanı renk kombinasyonuna ilham verdi. Bu tema, beşinci ve altıncı imza serisi ayakkabılara dâhil edildi ve KD7 ile beraber şekillenmeye devam ediyor.

Kişisel ipuçları her bir KD7 renk kombinasyonunda öne çıkartıldı: dış tabanına yerleştirilmiş anavatanı olan Maryland’ın silueti ve annesi Wanda, büyükannesi Barbara, babası Wayne ve erkek kardeşi Tony’nin adlarını barındıran ön ayak bantları.

Kevin_Durant_KD7_Nike

Basın Bülteni

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.