Teknoloji

Kimsenin satın almayacağı harika cihaz

nvidia shield

Bugün oyun dünyasının bu denli gelişmesinde, günümüz oyunlarının büyüleyici olmasında Nvidia’nın çok büyük bir katkısı var. Bir süredir Shield serisiyle mobil oyun akımını da güçlendirmek isteyen firma, Barselona’da gerçekleştirilen Mobil Dünya Kongresi’nde (Mobile World Congress, MWC) dünyanın Android işletim sistemiyle çalışan ve 4K destekli ilk TV konsolunu yaptı.

Yeni Shield, serinin önceki cihazlarından farklı olarak gerçekten çok cezbedici ve harika olarak tanımlanmaması imkansız. 4K oyun oynatabilecek olması kalp atışlarımızı hızlandırırken, büyük bir kitle tarafından benimsenmeyeceğini bilmek tek kelimeyle üzücü. Evet, Shield muhteşem bir cihaz fakat bizce Nvidia bu kartı yanlış zamanda açtı.

Shield şık ve ufak tefek bir cihaz; 60Hz’de 4K görüntü oynatabiliyor. Mayıs ayında 199 dolara satışa sunulacak olan cihazın kutusunda ayrıca bir de oyun kumandası bulunacak.

Konsol gücünü, Nvidia’nın ocak ayında duyurduğu Tegra X1 süper mobil işlemciden alıyor. Tegra X1 Xbox 360’dan iki kat daha hızlı performans sunuyor. Anlayacağınız Shield’ı Roku ve Apple TV gibi cihazlar ile karşılaştırmamak en iyisi.

50’den fazla oyun ile geliyor

Nvidia Shield kendi oyun mağazasına sahip olacak ve Nvidia CEO’su Jen-Hsun Huang konsol satışa sunulduğunda 50’den fazla oyunun bu mağazada oyuncuları bekleyeceğini söyledi. Mağazada Portal, Star Wars: Knights of the Old Republic, Half-Life 2 gibi oyunlar da yer alacak. Crytek’in kurucu CEO’su Cevat Yerli de Nvidia’nın duyuru etkinliğinde sahneye çıktı ve Crysis 3’ün yeni Shield’da nasıl oynandığını gösterdi. Evet, minik Shield Crysis 3 de oynatacak.

Nvidia’nın yeni Shield’a dair umutları yüksek ve ona özel bir mağaza kurarak bunun uzun soluklu bir macera olmasını istediğini ortaya koyuyor. Yukarıda söylediklerimizin arkasındayız; Shield milyonlarca satmayacak fakat Nvidia’ya geleceğin oyunculuğunun anahtarını kazandıracak olan serinin mihenk taşlarından biri olması kuvvetle muhtemel.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.