Teknoloji

Leica Ekransız Dijital Fotoğraf Makinesi Geliştirdi

Leica_M_Edition_60_2

Leica, M3 modelinin 60. yılı şerefine ekranı bulunmayan bir dijital fotoğraf makinesi geliştirmiş. İsmi ise Leica M Edition 60.

Leica, Panasonic işbirliğiyle gereksiz pahalı modeller üretmesinin yanı sıra bir yandan geleneklerini koruyan, fotoğrafçılığın özüne saygı duyan bir marka. Eğer bir Leica’nın yüksek fiyat etiketini ödemeye niyetliyseniz bu Leica’nın imajı ve farklı yaklaşımı içindir. Ya da basitçe çok paranız vardır. Daha önce bu yaklaşımı sadece siyah – beyaz fotoğraf çekebilen Leica M Monochrome ile göstermişlerdi.

Leica’nın yeni modeli de bu yaklaşımı ve geleneklere bağlılığı gösteriyor. Leica M Edition 60, aslında kalbinde dijital sensör taşıyan, yeni nesil bir fotoğraf makinesi. Temel olarak M-Type 240’ın yeniden düzenlenmiş bir versiyonu. Fakat Leica, gövdede bazı değişiklikler yaparak bunu bir anı modeli haline getirmiş.

Leica_M_Edition_60_3

Değişikliklerden bazıları kozmetik. Yani özel bir rengi ve özel bir kaplaması var. Ancak en büyük değişim arkada. Makinenin arkasına bakarsanız burada bir ekran olmadığını görürsünüz. Bunun yerine bir ISO ayar tekeri eklenmiş. Dolayısıyla ne çektiğinizi görmeniz mümkün değil. Bunun yerine objenize odaklanmalı ve mümkün olduğunca doğru ayarları uygulamalısınız.

Leica, bu özel modelden 600 adet üreteceğini duyurdu. Standart bir Leica M’in fiyatını düşünürsek bu özel versiyonun çok pahalı olacağından hiç şüphemiz yok. Bazen daha azı için, daha fazla ödemek gerekebiliyor…

Leica M Edition 60, 35mm 1.4 lens ile birlikte satılacak fakat henüz fiyatı belli değil.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.