Sağlık / SporYaşam

Michael Schumacher Komadan Çıkıyor

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Michael Schumacher’in sözcüsü, ünlü pilotun yapay komadan yavaş yavaş çıkarıldığını doğruladı.

29 Aralık 2013’te Fransa’da kayak yaparken pist dışına çıkan ve kafasını bir kayaya çarparak yaralanan eski Formula 1 dünya şampiyonu Michael Schumacher, tam 1 aydır yapay komada tutuluyordu. Beyninde oluşan kanama sebebiyle birkaç kez ameliyat geçiren ünlü pilotun tedavisi, ailesinden gelen istek üzerine basından uzak şekilde gerçekleştiriliyor. Bir süredir hastaneye basın mensuplarının girmesine izin verilmezken doktorlardan da uzun süredir bir açıklama gelmemişti.

Schumacher’in son durumu hakkındaki açıklama nihayet sözcü Sabine Rehm’den geldi. Sabine Rehm, bazı doktorlar tarafından ortaya atılan “Schumacher uyandırılıyor” iddialarını doğruladı. Rehm, ünlü pilotu komada tutmak için verilen sakinleştiricinin azaltıldığını ve uyandırma sürecinin başladığını dile getirdi.

Uyandırma sürecinin birkaç gün sürmesi bekleniyor. Zira doktorlar Schumacher’in durumunu sürekli izleyerek süreci yakından takip edecek. 45 yaşındaki Schumacher’in beynindeki hasarın da bu süreçte anlaşılması mümkün olacak. Hasarın durumuna göre beyinde, vücut fonksiyonlarını etkileyecek kalıcı sonuçların olup olmadığı belirlenecek. Bu durumda ünlü pilotun yeniden yapay komaya alınması söz konusu olabilir. Fakat bazı doktorlar Schumacher’in komadan hiç çıkamama ihtimali de olduğunu dile getiriyor.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.