Sağlık / SporYaşam

Michael Scumacher Kaza Geçirdi, Durumu Ciddi

Michael_SchumacherKayak yapmayı çok seven Schumacher’in geçmiş yıllarda kayak yaparken çekilmiş bir fotoğrafı

Yarış dünyasının yaşayan efsanesi Michael Scumacher, kayak yaparken kaza geçirdi. Schumacher’in sağlık durumunun ciddi olduğu duyuruldu.

Formula 1’de Ferrari takımıyla defalarca şampiyon olan ve motor sporları tarihine geçen ünlü Alman pilot Michael Schumacher, Fransa’da kayak yaparken bir kaza geçirdi. Hemen hastaneye kaldırılan sporcunun durumumun iyi olduğu söylenmişti. Fakat tedavi gördüğü hastaneden yapılan açıklamada Schumacher’in beyninden bir operasyon geçirdiği ve durumun ciddiyetini koruduğu açıkladı.

Fransız Alplerinde Meribel bölgesinde oğluyla birlikte kayak yapan Schumacher’in bir kaza geçirdiği duyulmuştu. Schumacher ardından hemen helikopterle bölge hastanesine kaldırıldı. Dün geceden beri Schumacher’in durumu hakkında dolaşan söylentilere bugün kaldığı hastanenin doktorları nokta koydu. Ünlü pilotun başından bir darbe aldığını doğrulayan doktorlar, beyninde oluşan basıncı düşürmek için bir operasyon gerçekleştirdiklerini açıkladı. Doktorlar, Schumacher’in halen komada olduğunu da belirtti ve hayati tehlikenin devam ettiğini açıkladı.

Michael_Schumacher_hastane_2Schumacher’i hastaneye ulaştıran helikopter

Schumacher’in kaza sonrası ne durumda olduğu doktorlar tarafından da açıklanmadı. Bu konuda bir spekülasyon yaratmak istemediklerini belirten doktorlar, ilerleyen günlerde detaylı açıklamalar yapacaklarını dile getirdiler.

Söylentilere göre Schumacher, kayak yaparken kontrolünü kaybedip başını bir kayaya çarpmış. Sporcuya derhal müdahele edildiğini ve helikoptere taşındığını dile getiren görgü tanıkları, Schumacher’in kaskında kan olduğunu söylüyor. Nitekim açıklama yapan doktorlar da eğer kask takmıyor olsaydı Schumacher’in şimdi ölmüş olacağını dile getirdiler.

Michael_Schumacher_hastane

Schumacher’in tedavi gördüğü hastane

44 yaşındaki Michael Schumacher’in şuan beyin kanaması sorunu yaşadığı ve beyninde kalıcı bir hasar olup olmadığının bilinmediği belirtiliyor.

Umarız yarış dünyasından bir ünlü sporcuyu da erken yaşta kaybetmeyiz.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.