Sosyal Medya

Microsoft ve Facebook CEO’su Neden Kafasından Aşağı Bir Kova Buz Döktü?

Zuckerberg_buzlu_su

CEO dendiği zaman aklımıza takım elbiseli, zengin ve ciddi insanlar gelir (En azından Türkiye’de bu böyle). Fakat Microsoft ve Facebook CEO’ları kendi istekleriyle kafalarından aşağı bir kova buzlu su döküyor ve bunun videosunu insanlarla paylaşıyor. Ama neden?

Bu, Amerika’da başlayan bir sosyal medya aktivitesinin yansıması. ALS hastalığına dikkat çekmek için başlatılan kampanya, size iki seçenek sunuyor: Ya kafanızdan aşağı bir kova buzlu su dökeceksiniz ya da ALS derneğine yardımda bulunacaksınız. Kampanyanın yayılması, kafasından aşağı bir kova buzlu su döken herkesin kendine bir ya da birkaç rakip seçmesiyle gerçekleşiyor. Eğer rakipler aynı şeyi 24 saat içinde yapamazsa kaybediyor.

Kampanya, büyük şirketlerin CEO’larına kadar ulaşarak başarı elde etmiş. Eski bir NFL oyuncusu olan Steve Gleason, Microsoft’un yeni CEO’su Satya Nadella’yı düelloya davet etmiş. Nadella, kafasından bir kova buzlu suyu dökmeye razı olmuş ve Amazon CEO’su Jeff Bezos ile Google CEO’su Larry Page’i düelloya davet etmiş. Bu konuda ”Eğer Microsoft CEO’su Steve Ballmer olsaydı, kovayı başından aşağıya dökmez, içerdi” şeklinde şakalar da yapılıyor.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ise New Jersey Valisi Chris Christie tarafından düelloya davet edilmiş ve karşılığını da vermiş. Onun kendine seçtiği rakipler ise Bill Gates, Facebook ekibinden Sheryl Sandberg ve Netflix CEO’su Reed Hastings.

Kampanya, ALSA isimli ALS derneğinin çalışması. Dernek, bu yolla hem ALS hastalığına dikkat çekmek hem de bağış toplamayı hedefliyor.

Sadece onlar değil: Justin Timberlake

 

Ve Jimmy Fallon da modaya uymuş:

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.