Tasarım

Nikon Df’in ilk doğum gününü altın versiyon ile kutluyor

Nikon_Df_altın_2

Nikon’un klasik tasarımlı DSLR modeli Df ilk yaşını doldurmuş. Nikon ekibi de bunu kutlamak için Japonya’da bir ‘altın günü’ yapmaya karar vermiş.

Nikon, son dönemlerde popüler olmaya başlayan klasik tasarım trendine farklı bir ürünle dahil olmaya karar vermiş ve Df’i piyasaya sürmüştü. Diğer şirketler aynasız ve mümkün olduğunca küçük tasarımlar tercih ederken Nikon baştan sona klasik bir yaklaşım sergileyip video çekemeyen, aynalı, full frame sensörlü bir makine geliştirmişti.

Nikon_Df_altın_3

Nikon Df yenilikçilerin çok hoşuna gitmese de klasik tarzı benimseyenler tarafından sevildi ve elbette D4’te de görev yapan full frame 16MP sensörü sayesinde tercih sebebi oldu. Şimdi Df biraz daha klasik ve rüküş bir tarza kavuşuyor. En azından Japonya’da.

Japonya pazarına özel Nikon Df gold edition, standart Df’te metal olan tüm kısımları altınla kaplıyor. Askılık bağlama bölümler, tuşlar, vidalar ve logo altın ile kaplanmış. Alt bölümdeki batarya kapağında bile altın kaplama mevcut. Nikon ayrıca 50mm 1.8 lensin altın halkalı versiyonu ve yine altın kaplı bir soft release butonu üretmiş. İsteyen kullanıcılar ön bölümdeki ayar tekerinin üzerine isim de yazdırılabiliyor.

Nikon_Df_altın_4

Nikon, Df gold edition’dan sadece gövde olarak 600, 50mm 1.8 lensle birlikte kit olarak ise 1000 adet üretecek. Gövde fiyatı 2700 dolar, lensle birlikte kit versiyonun fiyatı ise 2870 dolar olarak açıklandı. Standart Df’in Japonya fiyatı 2400 dolar civarında.

Nikon_Df_altın

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.