ModaYaşam

Nokia’dan Cep Telefonunuzu Şarj Eden Pantolon

Nokia_kablosuz_şarj_pantolon

Nokia, tasarımcı A.Sauvage ile birlikte kablosuz şarj özelliğine sahip pantolon geliştirmiş.

Günümüzde ”şarj” çok önemli bir mesele. Zira çok sık kullandığımız taşınabilir elektronik aletlerimiz, özellikle de akıllı telefonlarımız şarj konusunda çok tutumlu değil. Çoğu zaman gün içerisinde şarjımızın kritik seviyelere inmesi sonrası stres yaşıyoruz. Bu durumda ya bir kabloyla priz başına mahkum oluyoruz ya da elimizde garip taşınabilir şarj cihazlarıyla dolaşıyoruz.

Nokia ve A. Sauvage bu soruna daha şık bir çözüm bulmayı amaçlamış. A. Sauvage’nin ”Modern Man” koleksiyonu için hazırladığı bir modelde birlikte çalışan Nokia, kablosuz şarj özelliğine sahip bir pantolon geliştirmiş. Pantolon, Nokia DC-50 kablosuz şarj aletini kendi bünyesinde barındırıyor. Elbette DC-50’yi olduğu gibi alıp pantolonun cebine koymamışlar. DC-50’nin içerisinde indüksiyon sistemi sökülmüş ve pantolonun cep bölümüne fazla yer kaplamayacak şekilde dikilmiş. Ona küçük bir batarya ve USB kablosu eşlik ediyor. Böylece yolda yürürken kablosuz şarj özelliğine sahip cep telefonunuz cebinize koyduğunuzda otomatik olarak şarj olmaya başlıyor. Ekstra bir kablo vs gerek yok. Tüm işlem kablosuz olarak ve pantolon üzerindeki batarya ile yürütülüyor. Pantolonun şarjı bittiğinde ise onu USB üzerinden şarj etmeniz mümkün.

Nokia_Kablosuz_şarj_pantolon_2

Nokia, kablosuz şarj özelliğine sahip bir model sunduğu için bu projeyi destekliyor. Pantolon seri üretime girmiş değil. Ancak sınırlı sayıda Amazon.com üzerinden satılacağı açıklandı. Ayrıca Nokia UK, bu pantolonlardan Twitter üzerinden hediye edeceğini de duyurdu.

Moda ve teknoloji şirketlerinin işbirliklerine her geçen gün daha fazla şahit oluyoruz. Nokia ve A. Sauvage’nin bu projesi de hem şık hem de çok işlevsel. Umarız bu tarz ürünleri piyasada da sıkça görmeye başlarız.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.