ModaYaşam

Puma 2014 Sonbahar – Kış Lifestyle Koleksiyonu

Puma_214_245_TL

Puma’nın 2014 Sonbahar – Kış lifestyle koleksiyonu geçmişteki klasiklere yeniden hayat veriyor.

Bu yılın Sonbahar-Kış koleksiyonu için arşivlerine doğru ufak bir yolculuğa çıkan Puma, geleceğe ilham verebilmek için markanın geçmişinde unutulmaz izler bırakan sporcularını hatırlıyor. Puma’nın tenis ve koşu geçmişine odaklanılarak, bir zamanlar “ilk” ve “tek” olanlar; güncellenmiş malzemeler, modernize edilmiş tasarım ve orjinal performans teknolojileri kullanılarak yeniden kolekisyona dahil edilmiş.

Puma, kuruluşunun hemen ardından tenis kortlarına giriş yaptı. 70 ve 80’ler boyunca Puma Match, Court Star, Advantage ve Wimbledon gibi geniş bir yelpazede tenis ayakkabısı lanse etmişti.

Puma_2014_175TL

Boris Becker gibi Wimbledon şampiyonları tarafından giyilen Match Vulcanized – üstün kalite deri ve süet malzemelerle güncellenen bir klasik – ve tenis ikonu Guillermo Vilas’ın adına üretilen ve isimlendirilen, altın markalama ve lüks materyallerle tasarlanan GV Special NBK Tri-colour bu sezonun dikkat çeken parçalarını oluşturuyor. Ek olarak, Puma Trinomic teknolojisiyle harmanlanmış, Davis Cup ismiyle de anılan Serve Pro’ nun da geri dönüşüne tanıklık ediyoruz.

90’larda koşu ürünlerinde tasarım değişikliği ve yenilik patlaması yaşanırken PUMA “Görünür Teknoloji” akımını sahiplendi ve Trinomic yastıklama sistemini geliştirdi. Altıgen hücrelerin belirli bir deseni takip ederek oluşturduğu düzenek; yastıklama, esneklik ve denge sağlayarak Colin Jackson, Linford Christie, Heike Drechsler ve Merlene Ottey gibi Olimpiyat koşucularına performans ve estetik desteği sağladı. Parlak, cesur ve florasan renklerle Trinomic teknolojisinin beraber kullanıldığı PUMA Disc, XT1 Plus, Blaze of Glory ve R698 gibi modeller koşu ürünlerinin tasarımlarını bir sonraki nesle taşıdı.

Puma_2014_115TL

Zengin koşu mirasını kutlamak adına bu sezonun Lifestyle koleksiyonu, klasik PUMA stilini ve ebedi koşucuları orjinal formlarında canlandırıyor. Trinomic XS500 Rugged, Blaze of Glory Swift ve XT1 Plus Winterized gibi temel parçalar hafif materyallerle modernize edilmiş.

Graphic Tee, Graphic Sweat ve Printed Bomber gibi temel parçalar, 80 ve 90’larda ürün kataloglarında gözüken kedi tasarımından ilham alırken Icon MCS Track Jacket ve Icon Windbreaker günümüz sokak stiline adapte edilerek taze bir görünüm kazanmış.

Puma_2014_300TL

1 2 3 4 5 6Sonraki sayfa
Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.