Ricoh, Pentax Q Ailesini Q-S1 ile Genişletti - 2f Magazine - 2f Magazine

Ricoh, Pentax Q Ailesini Q-S1 ile Genişletti

Pentax_Q-S1_4

Ricoh mu desek Pentax mı desek bilemiyoruz ama bu firma Q ailesini Q-S1 ile genişletti.

Eskiden Pentax markasının sahibi olan, ardından yoluna Ricoh olarak devam edeceğini duyuran ama makinelerinde halen Pentax ismine yer veren Ricoh (biraz karışık ama durum bu), kompakt Q ailesine yeni bir model ekledi.

Kompakt makinelerde bulunan bir sensörü taşımasına rağmen alışılmadık şekilde değiştirilebilir lensli bir model olan Q-S1, özellikle küçük boyutlara vurgu yapıyor. Aşağıdaki resimde daha heybetli dursa da aslında bu avuç içi kadar bir makine. Küçük bir lensle cebe sığması da mümkün.

Pentax_Q-S1_1

Tasarımda son zamanların popüler ”klasik tasarım” trendine uyan Ricoh, deri kaplama ve farklı renk seçenekleriyle ilgi çekici bir tasarım ortaya çıkartmış.

Q-S1’in teknik özellikleri ise şöyle: 1/1.7 inç 12MP sensör, ISO 100-12800, dahili görüntü sabitleyici, 3 inç ekran, saniyede 5 kare fotoğraf çekimi, Full HD video kaydı.

Q-S1, 5-15mm lensiyle birlikte 499 dolardan satılacak.

Pentax_Q-S1_5

Geri1 / 3İleri

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Shares