Teknoloji

Samsung Kanada enkazıyla neden uğraşsın?

Samsung ve BlackBerry

Reuters’ın her zamanki gibi isimsiz ve ‘pek güvenilir’ kaynaklarına dayandırdığı haberine göre, Samsung Kanada enkazı BlackBerry’ye 7,5 milyar dolarlık bir satın alma teklifi götürdü.

Konu BlackBerry olunca, 7,5 milyar dolar inanılamayacak kadar yüksek bir fiyat. Zaten Samsung ve BlackBerry de haberin yayınlanmasından kısa bir süre sonra Reuters’ın haberini ‘asılsız’ olarak tanımladı.

Satın alma söylentilerini duyan BlackBerry hissedarlarının en iyisinden birer şampanya patlattıklarını varsayıyoruz. Yaşadıkları hayal kırıklığını düşününce onlar için üzüldük doğrusu.

Reuters, isimsiz kaynağının kendilerine Güney Koreli firma tarafından yapılan satın alma hazırlıklarıyla ilgili dokümanlar gösterdiğini de belirtse de, BlackBerry Samsung’dan herhangi bir teklif almadığını söyledi.

Henüz iPhone 7 söylentileri başlamadığı için, bu dönemde yaydıkları söylentilerle ortalığı biraz hareketlendirmek isteyenler olabilir. Gelgelelim Samsung’un BlackBerry’yi satın alacağı gibi söylentilerin asılsız olduğundan şüphelenmek her geek’in görevidir.

Şimdi biz Mercedes Lada’yı satın alacakmış desek inanmazsınız. İşte tüm söylentilere bu şüphecilikle yaklaşmalı.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.