DergiGenelTeknoloji

Samsung, Kıvrımlı Ekranlı Galaxy Gear S’i Duyurdu

Samsung_Gear_S_2

Samsung, IFA öncesinde yeni akıllı saatini duyurdu. Gear S, kıvrımlı bir ekran ve Tizen işletim sistemiyle geliyor.

IFA’da Galaxy Note 4’ü duyurmasını beklediğimiz Samsung, bu haftayı da boş geçmek istememiş. Güney Koreli teknoloji devi, bugün akıllı saat ailesine yeni bir üye ekliyor: Galaxy Gear S.

Gear S, standart Gear gibi kare bir tasarıma sahip olsa da aynı görünmüyor. Bunun sebebi kıvrımlı bir ekran ile bileğinizin şekline uyum sağlaması. Bizce LG’nin G Watch R modeli daha güzel görünüyor ama Samsung’un da tasarım konusunda gelişme kaydettiği bir gerçek.

Samsung_Gear_S_4

2 inçlik ekran Super AMOLED panel kullanıyor. Çözünürlük ise 360 x 280 piksel. İşlemci çift çekirdeki 1.0 GHz hızında ve bu işlemciye Samsung’un kendi Tizen işletim sistemi eşlik ediyor. Samsung, Android Wear kullanan bir model üretmiş olsa da yeni modelinde yeniden Tizen kullanmaya karar vermiş. 512MB RAM ve 4GB dahili hafıza diğer özellikler. 300 mAh pil rakiplerine göre küçük olsa da Samsung 2 günlük pil ömrü vadediyor.

Gear S’in kıvrımlı ekran haricinde önemli bir özelliği daha var. Bu da SIM kart girişine sahip olması ve 3G bağlantıları desteklemesi. Yani telefonunuz olmadığında da bu cihaz internete bağlanabilir ve arama yapabilir durumda oluyor. Bunun yanında Bluetooth 4.1 ve Wi-Fi bağlantısı da mevcut.

Samsung_Gear_S_5

1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.