Genel

Samsung’dan iki metal telefon daha: Galaxy A5 ve A3

GALAXY_A5

Samsung, Galaxy Alpha’nın ardından A5 ve A3 modelleriyle metal gövde trendine uymaya devam ediyor.

IDC rakamlarına göre geçen yıla göre akıllı telefon pazarında %10 düşüş yaşayan Samsung, çıkışı metal gövdeli telefonlarda arıyor. Bu hamlenin ilk ürünü Galaxy Alpha olmuştu. Şimdi ise aynı yolda yürüyen Galaxy A5 ve A3 duyuruldu.

Galaxy A5, 5 inç ekranlı orta seviye bir akıllı telefon. 720p SuperAMOLED ekranı ve 1.2 GHz dört çekirdekli işlemcisiyle Galaxy S5 ve Note 4 gibi modellerin altına konumlandırılmış. Fakat metal gövdesiyle bu modellerden ayrılıyor. Bunun yanında 5 MP ön kamera, 13MP arka kamera, GIF yapabilme özelliği ve 4G desteği bulunuyor.

Galaxy_A5_5

Galaxy A5

Galaxy A3 ise daha da alt seviyede konumlandırılan bir model. 4.5 inçlik qHD ekrana sahip olan ürün Galaxy A5 ile aynı işlemciyi ve aynı ön kamerayı kullanıyor. Fakat arka kamerası 8MP. Ayrıca fotoğraflara bakılırsa Galaxy A3’in ekran dışındaki çerçevesi A5’e göre daha geniş. Yani iki model de yaklaşık olarak aynı boyutlarda olsa da A5 modeli daha büyük bir ekran sunuyor.

Bu telefonlar aynı zamanda Galaxy Alpha ile birlikte Samsung’un en ince telefonlar. Galaxy A5 6.7mm, Galaxy A3 ise 6.9mm kalınlığında.

Galaxy_A3

Galaxy A3

Samsung halen Alpha serisinde en üst seviye donanımları tercih etmiyor. Yani plastik kasalı modeller halen en üst seviye modeller.

Galaxy Alpha A5 ve A3’ün fiyatları henüz açıklanmadı. Öncelikle Çin pazarında satışa sunulacak olan telefonların Türkiye’ye de kısa bir süre sonra gelmesini bekliyoruz. Fiyatları da 1899 TL’ye satılan Galaxy Alpha’dan daha uygun olacaktır.

1 2 3 4Sonraki sayfa
Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.