Teknoloji

Samsung’un ilk iyi fotoğraf makinesi NX1 Türkiye’de

samsung nx1

Samsung’un süper hızlı fotoğraf makinesi NX1, nihayet Türkiye’ye geldi. Tek sorun gövdesinin 3999 TL, gövde ve 16-50mm lensli setinin ise 6999 TL gibi yüksek bir fiyat etiketine sahip olması.

NX300 “eh” dedirten bir fotoğraf makinesiydi. Fakat NX1 gerçekten eksiksiz bir cihaz; Samsung’un en iyi, hatta tek iyi fotoğraf makinesi.

15FPS kesintisiz AF çekim özelliği, 205 Faz Algılama noktalı odaklama sistemi ve 28MP APS-C  sensörüyle NX1, fotoğrafçıya çok işlevli bir performans sunuyor.

NX1’in güçlü ve hızlı yeni DRIMe V Image Processor görüntü işlemcisi herhangi bir harici donanıma gerek duymaksızın 4K (Ultra HD / UHD) video kaydı yapılabilmesini mümkün kılıyor

NX1’in hız konusunda olduğu kadar hareketli sahneleri yakalamak konusunda da iddialı. Görüntüyü otomatik olarak en doğru anda çeken yeni akıllı Samsung Auto Shot (SAS) özelliği ve yeni DRIMe V işlemcisi sayesinde ileri donanım algoritmaları, yüksek hızlı hareketleri tanıyabiliyor ve deklanşör gecikmesini gerçek zamanlı hale getiriyor.

Fotoğraf makinesi ISO 100-25600 ve 51200’e geliştirilmiş ISO destekliyor. Yükselen çözünürlüğe rağmen 28MP sensörün sunduğu ISO sonuçları etkileyici görünüyor. Elbette bunlar ilk izlenimler. Daha detaylı fikirler elde etmek için cihazı daha kapsamlı şekilde test etmemiz gerekiyor.

Elektronik Vizör 2,36 milyon noktaya sahip XGA OLED ekrandan oluşuyor ve fotoğrafçıya canlı görüntüler sunuyor. NX1’in EVF’yi destekleyen DRIMe V görüntü işlemcisi, deklanşör gecikme süresini 0,005 saniyeye indiriyor. Böylece EVF çekilen sahneyi neredeyse hiç gecikme olmadan, gerçek zamanlı olarak yansıtabiliyor.

Samsung_NX1_3

Dünyanın Bluetooth desteğine
sahip ilk fotoğraf makinesi

Dokunmatik 3 inç Super AMOLED ekran parlak bir aydınlatmaya sahip. Üzerinde LCD panel bulunan tek kompakt kamera sistemi olan NX1’in UI senkronize durum ekran penceresi, çekim hızı ve pil durumu gibi birçok gelişmiş fotoğraf makinesi ayarını gösteriyor.

Wi-Fi özelliğini de barındıran NX1, kablosuz yayın üzerinden TV’de 4K filmler izlemesini mümkün kılıyor. Ayrıca NX1 dünyanın ilk Bluetooth desteğine sahip fotoğraf makinesi olma özelliğine sahip.

NX1 ve 50-150 mm lens
NX1 ve 50-150 mm lens

Yeni çok amaçlı NX lens

Yeni 50-150mm 2,8 S ED OIS lens, NX1’le uyum içinde çalışan profesyonel bir telefoto lensi. F2,8 diyafram açıklığı ve 35 mm’ye denk gelen 77-231 mm odak aralığı ile bu çok amaçlı S-serisi lens; spor, yaban hayatı ve portre çekimi gibi farklı senaryolar için kullanılabilir.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.