İnceleme

iPhone 6 Plus

iPhone 6 Plus

iPhone 6, iPhone 5s’in devamı niteliğinde bir model. iPhone 6 Plus ise Apple için yepyeni bir mücadele.

Şimdiye kadar iPhone sahibi olmak kolay karar verebilmekti. Yeni bir iPhone çıkınca eskisini bir kenara bırakıp kredi kartlarımızı hazırlıyorduk… Geçtiğimiz yıl da karar vermek kolaydı. Neden yeni donanımlı iPhone 5s varken plastik iPhone 5c’yi alasınız ki?

iki model üretti. Dolayısıyla karar vermek o kadar da kolay değil. Tercihinizi kolaylaştırmak için size kısa yoldan konuyu özetleyelim: Büyük ekranlı ama daha ağır ve tek elle kullanılamayan bir telefon olan iPhone 6 Plus mı yoksa ideal boyutlardaki iPhone 6 mı?

iPhone 6 Plus, kardeşi iPhone 6 ile aynı donanımı ve tasarımı kullanıyor. Yani şık tasarım, akıcı kullanım ve harika bir kamera. Ama ergonomik değil çünkü ekranı fazla büyük. Bu sebeple onu Android ve Windows Phone’dan iPhone’a geçecek kullanıcılara önermek daha mantıklı. Sonuç olarak, kesinlikle Android kullanıcılarının kafasını karıştıracak kadar iyi bir tabletfon.

iPhone 6 Plus’ın büyük boyutu daha büyük bir pile alan sunmasını sağlıyor ve pil ömrü önceki modellere göre farkını gerçekten hissettiriyor.

iPHONE 6 PLUS İLE GEÇEN BİR AY

iPhone 6 Plus ile geçen bir ay

Bir editörümüz iPhone 6 ile aşk yaşarken iPhone 6 Plus da başka bir kalpte kendine yer buldu. İşte sonuçlar:

OTOBÜSTE KULLANMASI ZOR
Tek elle kullanılması zor olduğu için iPhone 6 Plus’ı otobüs, metro gibi ortamlarda ayakta dururken kullanmak çok zor. Tabii eğer LeBron James gibi elleriniz varsa o başka. Hızlı ve öfkeli İETT şoförleri de işleri kolaylaştırmıyor doğrusu…

İYİ BİR KILIF LAZIM
Kallavi büyüklükteki ekran, cam ve alüminyum. Tüm bunlar bir araya geldiğinde en ufak bir yere düşme olayı çok can yakabilir. Bu yüzden güzel bir kılıf sipariş etmek de şart. Ayrıca cebi daha derin bir pantolon da iyi olabilir. Bu arada normal şartlar altında bükülmüyor.

[colored_box color=”grey”]

ÖZET

  • 🙂 Şık tasarım
  • 🙂 Ekran harika görüntüler ve doygun renkler sunuyor
  • 🙂 Pil ömrü iPhone 6’ya görece daha tatmin edici
  • 🙁 Çok pahalı. 64GB için 2949 TL! 
  • 🙁 Tek elle kullanmak için çok büyük
[/colored_box]

[colored_box color=”grey”]

TEKNİK

  • 5,5 inç ekran (Full HD, 401ppi)
  • 64 bit A8 ve M8 yardımcı işlemci 
  • 8 MP iSight kamera
  • TouchID
  • 16 GB, 64 GB, 128 GB hafıza

[/colored_box]

iphone 6 plus sonuç


Bu yazı ilk olarak 2f Magazine aralık sayısında yayınlanmıştır. Birbirinden ilginç içeriklere ilk ulaşanlardan olmak istiyorsanız, dergiyi buradan veya 2f Magazine isimli Android ve iOS uygulamaları üzerinden herhangi bir ücret ödemeden okuyabilirsiniz.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlginizi Çekebilir

Close