İnceleme

Q&Q SmileSolar

qq-smile-solar

Günümüzde hiçbir şeyi çöp olarak nitelendirip, işe yaramaz gözle bakamayız. Her geçen gün çöp diye nitelendirdiğimiz şeylerden işlevsel ürünler üretmenin yeni yollarını keşfediyoruz. Muz kabuğundan plastik üretmek, eski tenekeleri kol saatlerine dönüştürmek bunlara verilecek güzel örnekler.

Verdiğimiz örnekler size biraz ütopik geldiyse bir de Q&Q’nun SmileSolar kol saatine bakın. Bu çok şık görünen saat, tamamen geri dönüştürülmüş materyallerden üretildi. Üstelik güneş enerjili ve fiyatı 135 TL. Hatta ekip olarak yılbaşı indirimi kapsamında 50 TL’ye satın aldık!

SmileSolar’ın gövdesinde ve kordonunda geri dönüştürülmüş plastik malzemeler kullanılmış. Plastiğin tam olarak nerelerden elde edildiğini bilemiyoruz ama muhtelemen eski saatlerdeki plastiklerden geliyor.

Geri dönüştürülmüş olmasının yanı sıra SmileSolar pilden de tasarruf etmenizi sağlıyor. Saatin içindeki güneş paneli sayesinde teorik olarak günde 1 saat güneşe çıktığınız takdirde sonsuza dek pil değiştirme gereği duymuyorsunuz.

GÜNDE 1 SAAT YETER

Kadranın altında bulunan jilet inceliğindeki fotovoltaik panel 1 saatlik güneş enerjisiyle 3,5 ay yetecek kadar enerji üretiyor.

qq smilesolar

SMILESOLAR İLE GEÇEN BİR AY

smilesolar

HEM ÇEVRECİ HEM HESAPLI
SmileSolar’ın sunduklarına bir göz atalım: Güneş enerjisiyle çalışıyor, 15 adet harika tasarım kombinasyonu var, geri dönüştürülmüş plastikten üretiliyor ve satılan her saat için TableTwo organizasyonuna bağışta bulunuluyor. Tüm bunların karşılığında fiyatı 135 TL. İnanılmaz…

HIPSTER
Eğer sahip olduğunuz ürün tasarımından ya da fiyat etiketinden ziyade hikayesiyle sizi yansıtsın istiyorsanız SmileSolar tam size göre. Malzeme kalitesi düşük, ekstra bir fonksiyonu yok ama çevreci ve akıllıca.

[colored_box color=”blue”]

ÖZET

  • 🙂 Çok şık. Hepsinden alasınız geliyor
  • 🙂 Bakım istemeyen sade tasarım
  • 🙂 Hafif. Kolunuzda olduğunu unutturuyor
  • 🙁 Türkiye’de bulmak zor
[/colored_box]

[colored_box color=”blue”]

TEKNİK

  • Güneş enerjili (pil değişimi gerektirmiyor)
  • Geri dönüştürülmüş plastik
  • 15 renk seçeneği
  • 135 TL

[/colored_box]

smile solar sonuc


Bu yazı ilk olarak 2f Magazine ocak sayısında yayınlanmıştır. Birbirinden ilginç içeriklere ilk ulaşanlardan olmak istiyorsanız, dergiyi buradan veya 2f Magazine isimli Android ve iOS uygulamaları üzerinden herhangi bir ücret ödemeden okuyabilirsiniz.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlginizi Çekebilir

Close