Teknoloji

Turkcell’den Anne – Babalar İçin Uygulama: Çocuğum ve Ben

Black Business Tablet And Smart Phone

Turkcell’in yeni uygulaması “Çocuğum ve Ben” ile ebeveynler ve çocuklar, farklı kullanıcı girişleriyle kendilerine özel içeriklere ulaşabiliyor. 

Turkcell, anne-baba ve çocukların farklı kullanıcı girişleriyle kendilerine özel içeriklere ulaşabildiği güvenli bir uygulama geliştirmiş. “Turkcell Çocuğum ve Ben” uygulaması üzerinden ebeveynler, çocukların yaşlarına göre özelleştirilmiş pedagojik bilgileri gün gün takip edebiliyor, çocuk sağlığına dair alanında uzman doktorların videolarına ücretsiz ulaşabiliyorlar.

Uygulama içerisinde, Çocuk Sağlığı, Çocuk Gelişimi, Aktivite Önerileri gibi ebeveynlerin beslenebileceği içerikler yer alırken, bir de çocukların eğitici videolara ulaşabilecekleri Çocuk Profili bulunuyor. Ebeveynlerin hiçbir ücret ödemeden takip edebileceği Çocuk Sağlığı başlığı altındaki videolar ise, anne ve babaların çeşitli hastalıklardan aşılara, beslenmeden acil durumlara ve alınması gereken önlemlere kadar merak ettikleri pek çok bilgiyi konunun uzmanı doktorlardan almalarına imkan sağlıyor.

“Çocuk Gelişimi” başlığı altında ebeveynler, çocuklarının yaşına göre özelleştirilmiş ve her gün yeni içeriklerin eklendiği pedagojik bilgileri adım adım takip edip ayrıntılı bilgi alabiliyorlar. Bu servisin abonelik ücreti ise ayda yalnızca 1 TL.

Çocuğumla birlikte bu hafta hangi etkinliğe gitsem? 

Çocukların yaşına göre okuması gereken kitapların tavsiye edildiği “Turkcell Çocuğum ve Ben” uygulamasında ailece gidilebilecek keyifli etkinlikler de öneriliyor. İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde yaşayan Turkcell aboneleri, çocuk yaşlarına özel hazırlanan ve her hafta güncellenen etkinlik önerilerini “Aktiviteler” bölümünden ücretsiz takip edilebiliyor. Bu bölümde çocuğunuzla gidebileceğiniz en iyi etkinlikler, bulunduğunuz şehrin haritası üzerinde etiketlenerek tarih, saat ve fiyat bilgisi ile birlikte veriliyor. Ayrıca etkinlikle ilgili kısa bir bilgilendirme yazısı da yer alıyor. Yine bu platform üzerinden ebeveynler katıldıkları aktivite ile ilgili yorumlarını diğer anne-babalarla da paylaşabiliyorlar.

Çocuğunuz için sesli hikayeler “Çocuğum ve Ben”de

Ayrı bir çocuk profilinin de bulunduğu “Turkcell Çocuğum ve Ben” uygulamasında 3-7 yaş çocuklara yönelik Türkçe ve İngilizce olmak üzere birçok sesli hikâye ile birlikte eğlenceli, eğitici videolar, yüzlerce çizgi film ve çocuk gelişimine yönelik oyunlar sunuluyor. Çocuğun sadece kendine ait profili kullanması, ebeveynin onayı olmadan anne-baba ekranına geçmemesi için “Anne-Baba Parolası” bulunuyor. Tüm içeriğin sınırsız izlenebildiği çizgi film paketi aboneliği için ayda sadece 1 TL ödeniyor. Sesli hikâyeler ve eğitici videoların yanısıra çocuklar, Turkcell Gönüllüleri’nin katkısıyla basılan “Haydi Çocuklar Sokağa – Türkiye’den 78 Sokak Oyunu” kitabını da ücretsiz okuyabilme fırsatını yakalıyor.

Çocuğum ve Ben uygulamasını indirmek için 

Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefon ve tablet kullanıcıları “Turkcell Çocuğum ve Ben” uygulamasını uygulama marketlerinden indirebilir veya COCUGUM yazıp 2222’ye ücretsiz SMS göndererek doğrudan uygulamayı indirebilecekleri linke ulaşabilirler.

Basın Bülteni

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.