Teknoloji

Yeni Google Glass 2015’te Intel işlemciyle gelecek

Google Glass

Google, akıllı gözlüğü Glass’ın Intel işlemcili ve şu an satışta olan Explorer Edition’dan daha uzun pil ömrü sunan yeni sürümünü 2015 yılında satışa sunacak. 

Google daha önce Glass’a birçok küçük güncelleme ve donanım iyileştirmesinde bulundu. Ayrıca reçeteli camlarla ve daha şık çerçeveler ile kullanılma seçeneği de sunuldu. Fakat Intel işlemci, Glass’ı tüm bunlardan daha fazla etkileyecek potansiyele sahip.

Düşük pil ömrü, yasaklamalar ve dört haneli fiyatı, Google Glass’ın popüler olmasını baltalaya etkenlerin başında geliyor. Daha iyi bir işlemci ve yenilenmiş tasarım, potansiyel müşterileri Glass’a çekebilir. Öte yandan, Intel’in Google Glass’ı bir eğlence cihazından çok, ofiste yardımcı bir araç olarak görmesi de dikkat çekici bir yaklaşım. The Wall Street Journal, Intel ile Google arasındaki anlaşmaya göre Glass’ın hastanelere ve üretim fabrikalarına da pazarlanacağını belirtiyor.

Henüz Glass’ta Intel’in hangi işlemcisinin kullanılacağı bilinmiyor. En büyük aday ise Intel’in MICA isimli akıllı bilekliğinde kullandığı düşük enerjili işlemci. MICA, Intel’in Yeni Cihazlar Grubu tarafından geçtiğimiz yıl mikroişlemci devrimini gözler önüne sermek için geliştirildi. Bu işlemciyi Google Glass için cezbedici kılan yegane özelliği, gözlüğe iki güne kadar pil ömrü sunabilecek olması. Bu da şu an satışta olan Glass’tan (Explorer Edition) iki kat daha fazla pil ömrü demek.

Akıllı gözlüğün yeni sürümünün tam olarak ne zaman satışa sunulacağına dair herhangi bir bilgi yok.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.