Müzik

Yeni sezonda Salon İKSV’de dinlemeniz gereken 5 isim

Washed_Out_2016
Tam da konser ve festivallere daha çok sahip çıkmamız gereken şu günlerde müzikseverleri heyecanlandıran bir şey oldu: Salon şehre geri döndü!
Yeni sezonda ağırlayacağı isimleri açıklayan Salon’da dinlemeniz gereken 5 ismi seçtik.

1. Roosevelt

Salon’un açılışını yapan Roosevelt, 22 Eylül’de ilk defa İstanbullu müzikseverlerle buluşuyor. Roosevelt, İndie-popla teknoyu harmanlayıp “oldschool” bir tını yaratarak dikkatleri üzerine çekti. Ardından Glass Animals, Sundara Karma ve Sinkane’e remixler yaptı. İndie’den vazgeçemiyor ama hafif elektroniğe de göz kırpıyorsanız kaçırmayın derim.

2. Washed Out

İndie severlerin dört gözle beklediği Washed Out- nam-ı diğer Ernest Greene, son albümüyle aynı adı taşıyan turnesi “Get Lost” kapsamında 26-27 Kasım’da Salon sahnesinde!
İlk hiti “Feel It All Around” ile başlayan yükseliş indiecilerin hayallerini süsleyen “Sup Pop” a katılmasıyla devam etti. “New Theory”, “All Over Know”, “You And I” gibi top parçalarını hep birlikte söylemek istiyorsanız riske girmeden biletlerinizi erkenden alın!

3. Hidden Orchestra

Daha önce ülkemize gelmiş olan Hidden Orchestra, kendine has bir tınıya sahip. Çevrelerde elektronik bir proje olarak tanınsa da elektronik ve cazı harmanladıklarını söyleyebiliriz. Hatta da son iki albümlerinde bariz trip-hop havası esiyor. 2017 yazında çıkardıkları Dawn Chorus ile 2 yıl aradan sonra tekrar İstanbul’dalar.

4. Anna RF

Etnik, reggie ve elektroniği bir arada düşünün. Evet, bu Anna RF den başkası olamaz. Kabak kemane, tef, klarnet ve klasik gitarla bize hiç de yabancı olmayan hatta oldukça tanıdık bir müzik üretiyorlar. Doğunun ezgileriyle batıyı birleştiren oldukça ritmik bir melodiye sahipler. Ülkemizde hatrı sayılır bir hayran kitlesine sahip olan Anna Rf bu sene de Salon’da müzikseverleri bekliyor.

5. Sleep Party People

Danimarkalı tavşanlardan oluşan dream-pop grubu Sleep Party People, İstanbul’dan çok uzak kalamayan gruplardan biri. Ülkemizde çok sıkı takipçileri olan grup canlı dinlemesi gereken ilk beş isimden biri olmaya hak kazıyor. Ünlerini daha çok 2. albümlerine borçlu olan Sleep Party People, son albümleri “Lingering” ile 16 Aralık akşamı Salon’da!

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler