Kültür / Sanat

Yeni Star Wars filminde George Lucas’ın yazdıkları kullanılmayacak

star wars the force awakens

Dünyanın en iyi bilim-kurgu serilerinden Star Wars’u insanlığa kazandıran bağımsız film yapımcısı George Lucas, Disney’in Star Wars konusunda aldığı radikal bir kararı açıkladı.

Şirketi Lucasfilm’i ve sahip olduğu Star Wars markasını 2012 yılında 4,06 milyar dolar karşılığında Disney’e satan Lucas, bunların yanı sıra serinin devam filmleri Star Wars VII, VIII ve IX için yazdığı hikayeleri de firmaya satmış oldu. Fakat görünüşe göre Lucas’ın yazdıklarıyla, beyaz perdede göreceğimiz arasında hiçbir bağlantı olmayacak.

Lucas, CinemaBlend’e verdiği demeçte, “Disney, onlara sattığım hikayeleri kullanmak istemediklerinde karar kaldı. Kendi hikayelerini yazdılar…”

4 milyar dolarlık anlaşma sonuçlanmak üzereyken, Lucas yeni filmler için yazdığı hikayeleri son dakikaya kadar vermeyi reddetti. Sonrasında Lucas hikayelerini de vermeye razı oldu. Disney CEO’su Bob Iger, BusinessWeek’e verdiği röportajda, hikayelerin potansiyele sahip olduklarını söylemişti. Iger bir pazarlama gurusu olduğundan, ‘potansiyele sahip olmak’ tabirini ‘işe yaramaz’ ile eş anlamlı kullanmış olabileceğini tahmin ediyoruz.

Toy Story 3’ün senaristi Michael Arndt, Star Wars VII: The Force Awakens’ın senaryosunu yazıyordu fakat başladıktan birkaç ay sonra sebebi açıklanmayan bir şekilde projeden ayrıldı. Bunun ardından J.J Abrams ve Lawrence Kasdan senaryoya girişti. İkilinin Arndt’ın senaryosundan bazı bölümleri kullanıp kullanmayacağını bilmiyoruz fakat Abrams ve Kasdan’ın iyi bir iş çıkaracağını öngörmek zor değil.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.