Sosyal MedyaTeknoloji

1 Nisan Şakaları (Derleme)

Nokia_3310

Teknoloji dünyasında 1 Nisan dolayısıyla birçok şaka planlanmış. İşte bu şakalardan bazıları;

Her yıl olduğu gibi bu yıl da 1 Nisan dolayısıyla birçok marka çeşitli şakalar planlamış. Bazıları bu şakalar için çokça emek sarfetmiş. Örneğin Google’ın Pokemon haritası. Gerçekten akıllıca düşünülmüş, komik fikirlerin yanında şaka olduğu çok belli olan fikirler de var. Biz sizler için teknoloji dünyasından bugünün beğendiğimiz şakalarını derledik.

Google Maps – Pokemon Master

Efsane çizgi dizi Pokemon, Google’ın 1 Nisan şakası için tercihi olmuş. Google Maps uygulaması içerisine yerleştirilen bir özellik ile haritada Pokemon’ları bulmaya çalışıyorsunuz. Üstelik hem iOS hem Android uygulamasına bu özellik gerçekten mevcut. Arama bölümüne girip hemen alt bölümde beliren Star tuşuna bastığınızda Pokemon’lar haritada beliriyor.

Google Translate – Emoji

Google’ın ikinci şakası ise Translate ile ilgili. Videoya göre Google Translate artık kelimeleri Emojilere çevirebiliyor. Siz sadece cümleyi yazıyorsunuz ve Translate bu cümleyi “Emojileştiriyor”.

Google Japonya – Dokunmatik ekran parmağı

Google bünyesinden çıkan üçüncü şaka ise dokunmatik parmağı. Videodaki seslendirmeden de anlayabileceğiniz gibi fikir Google’ın Japonya ekibinden çıkmış.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10Sonraki sayfa
Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.