Teknoloji

200 GB’lık SanDisk microSD kart çoğu PC’den daha yüksek kapasiteli

sandisk microsd kart

SanDisk, Barselona’da gerçekleştirilen Mobil Dünya Kongresi’nde (Mobile World Congress, MWC), dünyanın en yüksek kapasiteli microSD kartını tanıttı.

200 GB depolama alanına sahip olan microSDXC UHS-I Premium Edition tırnak büyüklüğünde ve bir önceki nesile göre yüzde 56 daha yüksek depolama kapasitesine sahip.

Sandisk’in microSD kartı, Memory Zone isimli bir uygulama ile birlikte çalışabiliyor. Kullanıcılara mobil cihazın bellek sınırları üzerinde daha fazla kontrol olanağı sağlayan bu uygulama, telefonun dahili belleği daha önce belirlenen eşiğin altına düştüğünde kullanıcıyı haberdar ediyor ve OptiMem teknolojisi de otomatik olarak kullanıcının eski fotoğraf ve videolarını microSD karta aktarıyor. Bu sayede kullanıcı, yeni bir dosya yüklemek istediğinde, dahili depolama alanının dolu olmadığından emin olabiliyor. Memory Zone uygulamasını Android’li mobil cihazınıza Google Play üzerinden indirebilirsiniz.

Dünyanın en yüksek kapasiteli microSD kartı, on yıl garantili olarak yılın ikinci çeyreğinde satışa sunulacak; fiyatı ise 399,99 dolar olacak.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.