Tasarım

2015 Mercedes C Serisi Görücüye Çıktı

Mercedes-Benz C250, AMG Line, Avantgarde, Diamantsilber metallic

Daha önce görselleri yayınlanan 2015 model Mercedes C serisi, Detroit Autoshow ile ilk kez gerçek yüzünü ziyaretçilere gösterdi. Lansmanı gerçekleştirilen yeni C serisi, farklı tasarımının yanı sıra teknolojik gelişmeleriyle de dikkat çekiyor.

Mercedes’in C segmentindeki temsilcisi ve en çok satılan modellerinden biri olan C serisi, 2015 modeli yılıyla birlikte kapsamlı bir yenilikten geçiyor. Toplamda 1 milyon adedin üzerinde satılan eski C serisinden bayrağı devralan yeni model, bu başarıyı sürdürebilmek için tepeden tırnağa yenilenmiş.

Tasarım açısından bakıldığında özellikle CLA ve yeni E serisiyle birçok benzerlik taşıyan yeni C serisi, eski C’ye göre farkını net biçimde gösteriyor. Ön bölümde farlar ve tamponun alt kısmındaki detaylar E serisini anımsatıyor. Yan bölümden arkaya uzanan çizgilerde ise CLA serisinin sportifliğini anımsamak mümkün.

Mercedes-Benz C250, AMG Line, Avantgarde, Diamantsilber metallic

Arka bölümde ise E serisinden alınan arka farlar ve CLA’nın tasarımına benzer tamponlar dikkat çekiyor.

İç mekanda da CLA ve A serisinden benzerlikler bulmak mümkün. Sonradan eklenmiş gibi görünen ekran artık C serisinde de yer alıyor. Gösterge paneli ve direksiyonda ise sportiflik tercih edilmiş. Orta konsolun hemen alt bölümünde ise bir kontrol kolu bulunuyor. Vites kolu ise yerini tümüyle elektroniğe bırakmış.

Tüm değişiklikler tasarımla da sınırlı değil. Yeni C serisi tüm eklentilere rağmen eski seriden 100 kilo daha hafif. Buna en büyük etkiyi daha fazla alüminyum parça kullanılarak inşa edilen şasi yapmış. Yenilenen şasi ile birlikte araç 9cm daha uzun, 4cm daha geniş ve arka aks aralığı 7cm daha fazla hale gelmiş.

2015_Mercedes_C_Serisi_9

Yeni C serisinde donanım olarak da gelişmeler mevcut. Havalı süspansiyon sistemi, 8.4 inçlik dokunmatik ekran gibi seçenekler opsiyonel olarak kullanıcılara sunuluyor. Sürücü dikkat asistanı gibi özellikler ise standart hale gelmiş.

C serisi için tüm motor seçenekleri açıklanmadı. 2.0 litrelik turbo ve 3.0 litrelik V6 motorun geleceği açıklandı. Dizel ve benzinli seçeneklerin ise ülkeden ülkeye değişiklik göstermesi bekleniyor. Yani Amerika’da 1.6 motor satılmayacak olsa da muhtemelen Türkiye’de bu seçenek bulunacak. C63 AMG modelinin ise yıl sonlarında duyurulması bekleniyor.

1 2 3 4 5 6 7 8Sonraki sayfa
Etiketler
Show More

Benzer İçerikler