Teknoloji

32 milyon dosya Turkcell’in bulutuna emanet

Turkcell Akıllı Depo

Turkcell T50 ile önyüklü olarak gelen ve iOS ile Android işletim sistemleriyle çalışan cihazlara uygulama mağazaları üzerinden indirilebilen bulut depolama uygulaması Akıllı Depo’ya dair ilk veriler ortaya çıktı.

Turkcell, Dropbox alternatifi Akıllı Depo’nun ilk yılında 1 milyondan fazla kullanıcı kazandığını açıkladı. Bu sayı şaşırtıcı derecede başarılı çünkü uygulamanın çoğunlukla T50 sahibi olmayan insanlar tarafından bizzat indirildiğini gözler önüne seriyor. Öte yandan, bunun aktif kullanıcı sayısı olmadığını da belirtmekte fayda var.

Akıllı Depo’ya bir yılda 32 milyonu aşkın dosya yüklendi ve Turkcell her bir saniyede yeni bir fotoğrafın bulutuna yüklendiğini belirtiyor. Bugüne kadar 450 binden fazla fotoğraf albümü oluşturulan bulut depolama servisine gönderilen tüm dosyalar, Turkcell’in veri merkezinde şifrelenerek saklanıyor.

Turkcell, Akıllı Depo’yu kullanmaya başlayan herkese 1 GB depolama alanı hediye ediyor. Turkcell Platinum kullanıcıları ise 50 GB depolama alanına ücretsiz sahip oluyor.

Turkcell, daha fazla depolama alanı isteyen kullanıcılara Mini Paket (5 GB), Standart Paket (50 GB) ve Mega Paket (250 GB) adında üç farklı ücretli seçenek sunuyor. Paketler aylık olarak fiyatlandırılıyor, ücretleri ise sırasıyla şöyle; 3,9 TL, 9,9 TL ve 19,9 TL.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.