Teknoloji

8GB’lık iPhone 5C Türkiye’ye Gelmeyecek

iPhone_5C_7

Apple, iPhone 5C’nin 8GB’lık modelini neden piyasaya sürdüğünü açıkladı.

Apple, geçtiğimiz günlerde iPad 2’yi ürün gamından kaldırıp yerine 4. nesil iPad’i “ucuz” seçenek olarak satmaya başlarken iPhone 5C’ye de 8GB seçeneği eklemişti. Fakat 4. nesil tüm dünyada aynı anda satışa çıkarken iPhone 5C’nin 8GB versiyonu sadece bazı ülkelerde satışa çıkarılmıştı. Apple bu durumun sebebini açıkladı.

Şuan iPhone 5C 8GB versiyonu Türkiye’de de satılmıyor. Apple mağazasında sadece 16 ve 32GB versiyonlar mevcut. Bunun sebebi Türkiye’nin LTE yani 4G’ye geçmemiş olması. Apple sözcüsü, yaptığı açıklamada iPhone 5C’nin 8GB versiyonunun LTE’ye geçiş yapan ülkeler düşünülerek hazırlandığını söyledi. Zira iPhone 4S, LTE’yi desteklemiyor. Bu sebeple Apple, LTE kullanmak isteyen kullanıcılar için uygun fiyatlı bir opsiyon daha hazırlamayı hedeflemiş. Hedefte genelde Almanya ve İngiltere gibi Avrupa ülkeleri var.

Dolayısıyla iPhone 5C’nin 8GB versiyonu en azından Apple tarafından Türkiye’de satılmayacak. Elbette grey market yoluyla Türkiye’ye gelmesi mümkün. Fakat Avrupa’da 8 ve 16GB’lık modeller arasında sadece 50 avro fark var. Yani fiyatta çok ciddi bir ucuzlama söz konusu değil.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler