Tasarım

Adidas bilet yerine geçen ayakkabı üretti

Alman giyim devi Adidas ve Berlin’in ulaşım altyapısını yöneten BVG farklı bir işbirliğiyle karşımızda. 

Berlin’de metro sistemi turnike ve bilet okuyucuları barındırmıyor. Bunun yerine satın aldığınız bileti yanınızda taşımanız ve sürpriz bir kontrolde göstermeniz yeterli oluyor. Dolayısıyla eğer biletinizi kaybederseniz Alman müfettişlerden ciddi bir ceza almanız oldukça muhtemel. 

Bunun önüne geçmek isteyen Adidas ve BVG, aynı zamanda bilet yerine geçen bir ayakkabı üretti. EQT Support 93/Berlin isimli ayakkabı, Berlin metrolarının koltuklarında kullanılan desenler ve diğer detaylarla işbirliğinin ipuçlarını verse de esas önemli detay bağcıkların ardında. Bu kısımda bulunan etiket BVG’nin yıllık tren bileti yerine geçiyor. Dolayısıyla ayakkabınızı giydiğiniz sürece 1 yıl boyunca başka bir bilet almanıza gerek kalmıyor.

Üstelik ayakkabının fiyatı, yıllık tren ücretine göre bir hayli ucuz. Normalde bir yıllık bilet için 750 avro ödemeniz gerekirken sadece ayakkabı için 160 avro ödediğinizde yıllık geçiş hakkına sahip oluyorsunuz.

Elbette bazı zayıf yönleri de yok değil. Öncelikle Adidas bu ayakkabılardan sadece 500 adet üretti ve satışa çıktığı ilk gün (16 Ocak) tüm ayakkabılar tükendi. Ayrıca bilet hakkından faydalanabilmeniz için ayakkabınızın ayağınızda olması lazım. Bu da kar kış demeden her gün aynı spor ayakkabıyı giymeniz gerektiği anlamına geliyor.

Yine de eşsiz tasarımıyla bu ayakkabı bilet süresi dolduğunda bile eşine az rastlanan bir koleksiyon ürünü olarak yaşamaya devam edebilir.

 

 

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler