Sağlık / SporYaşam

Adidas ve Nike İlk “Çoraplı” Kramponlarını Duyurdu

Adidas_Primeknit_FS_2

Adidas ve Nike arasında örgü teknolojisi üzerinden rekabet devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Adidas’ın PrimeKnit Samba modelini duyurması üzerine Nike da örme tekniğiyle üretilen yüksek bilek krampon modeli Magista’yı duyurdu.

Adidas’ın PrimeKnit Samba modeli, firmanın örme tekniğiyle üretilen ilk kramponu olma özelliğini taşıyordu. Ayrıca Nike bu teknolojiyi daha önce duyurmuş olsa da yeşil sahalara çıkan ilk örgü krampon Adidas’ınki oluyor. Fakat Nike’ın da bu hamleye cevabı gecikmedi. Dün resmi bir duyuru yayınlayan Nike, örme tekniğiyle üretilen yüksek bilek kramponu Magista’yı yeşil sahalara süreceğini açıkladı.

Magista_2

Magista’nın üst bölümü özel bir iplik ile örülmüş. Bu sayede çok daha esnek ve ayağın şeklini alabilen bir yapıya sahip. Ayakkabının üst kısmında burundan bileğe kadar tümüyle örme kumaş kullanılmış. Bu sayede tasarım çorap giymeye gerek bırakmayacak seviyede ayağı sarıyor. Ancak Nike, çorap konusuna fazla girmemiş.

MAGISTA_31.pdf

Adidas ise Nike’ın duyurusundan sadece dakikalar sonra benzer bir tasarımın duyurusunu yaptı. Primeknit FS isimli model, tıpkı Nike’ın Magista modelinde olduğu gibi örme kumaştan üretilen ve bileğin yukarısına kadar uzanan bir tasarıma sahip. Fakat Adidas, tasarımı daha da yukarı uzatarak adeta “tozluk” olarak bilinen yüksek çorap ihtiyacını da ortadan kaldırmış. Bu sebeple de “dünyanın ilk çoraplı kramponu” nu ürettiklerini dile getiriyorlar.

Adidas_Primeknit_FS

Adidas, Primeknit FS’nin ne zaman sahalarda olacağına dair bir bilgi vermedi. Fakat Nike Magista, ünlü futbolcularla birlikte yeşil sahalarda yerini alacak. Ayrıca 29 Nisan’dan itibaren önsipariş verilebilecek Magista’nın 22 Mayıs’ta mağazalardaki yerini de alacağı duyuruldu.

MAGISTA_31.pdf

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.