Teknoloji

Air France’ın gençlere yönelik yeni hava yolu şirketi: Joon

une_actu0720_boost
Hava yolu ulaşımı sektörünün önemli isimlerinden Air France’ın yeni hava yolu şirketi Joon ile tanıştınız mı? Joon, Air France’ın 18 ila 35 yaş arasındaki potansiyel müşteri kitlesini hedefliyor.

Şirketin, genç nesli hedeflediği için  low-cost hizmet veren hava yolu şirketlerine benzer olarak daha ucuz olacağını düşünüyorsanız, ne yazık ki durumun öyle olmadığını söylemeliyiz. Çünkü Air France yaptığı açıklamada Joon’un düşük fiyatlı hava yolu ulaşımı yerine, tasarımı ve dijital teknolojileri önemseyen, butik anlayışta ve yaşam tarzı odaklı hizmet sunacağını belirtti.

Air France’ın Marka ve İletişimden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Dominique Wood yan şirketi, “kendilerine itici güç olacak, genç ve sürekli etkileşimde kalan yeni bir marka” olarak ifade ediyor. Wood ayrıca, Joon’un genç müşteriler için tasarlandığına dikkat çekiyor ve bir uçuştan çok küresel nitelikte bir seyahat deneyimi vaat ettiğini söylüyor.

joon-plane
Air France CEO’su Franck Terner ise her yeni hava yolu şirketi gibi Joon’un da ortaya çıkışının, kendileri için her anlamda tarihi bir an olduğunu dile getirdikten sonra, bu yeni markanın grubun kârlılığını daha iyi bir noktaya getireceğini, maliyetleri düşüreceğini ve Air France için sürdürülebilir nitelikte bir iş modeli sağlayacağını sözlerine ekledi.

Terner’a göre Joon’un doğumu, geçen yılın kasım ayında başlayan ve maliyetleri kısıp şirketi rekabet gücünü artıracak stratejilere yönlendirmeyi ve müşteri memnuniyetini yükseltmeyi amaçlayan “Trust Together” projesinin çıktılarından ve önemli adımlarından biri.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler