ModaYaşam

Amerikan Olimpiyat Takımı Çok Şık!

Ralph_Lauren_Bayan

Rusya’nın Soçi kentinde düzenlenecek Kış Olimpiyatları’na hazırlanan ABD Olimpik Milli Takımı, hiç şüphesiz giydikleriyle de ilgiyi üzerine çekecek.

Son zamanlarda spor ayakkabı ”sneaker”ların popüler hale gelmesiyle birlikte spor giyim trendinde bir yükseliş var. Bu alanda daha çok yenilikçi çizgiler popüler olsa da her zaman olduğu gibi ”klasik” tasarımlara da yer var. Tıpkı Amerika Birleşik Devletleri’nin Kış Olimpiyatları kreasyonu gibi.

Soçi’de düzenlenecek 2014 Kış Olimpiyatları öncesinde Amerikan takımına sponsor olan iki büyük giyim firması kreasyonlarını duyurdu. Ralp Lauren, birkaç gün önce takımların açılış ve kapanış seramonileri esnasında giyeceği kıyafetleri göstermişti. Kaşe kumaştan paltolar, yün kazak – eldiven – şapkalar ve kışlık botlardan oluşan kreasyona ABD bayrağının renkleri olan kırmızı, lacivert ve beyaz hakim. Çok sade ve şık görünen bu tasarımlar elbette müsabakalar esnasında giyilmek için tasarlanmamış. Oyuncuların müsabaka esnasında giyeceği kıyafetleri Nike tasarlıyor.

Ralph_Lauren_ABD_3

Ralp Lauren’in dikkat çeken kreasyonunun ardından durumu kıskanan Nike da özel bir seri üretileceğini duyurdu. Madalya kazanan sporcuların seramoni esnasında giymesi için hazırlanan kreasyonda özel bir mont ve ayakkabı yer alıyor. Montun tasarımında parlak ve dikkat çekici bir gri renk kullanan Nike, ceplerin iç kısımlarına ise ”Land of the free” ve ”Home of the brave” gibi mesajlar yerleştirmiş. Aynı mesajlar ayakkabıların iç kısmında da yer alıyor. Bununla birlikte ayakkabılar ekstra yün ile desteklenerek sporcuların ayaklarını sıcak tutması hedeflenmiş.

Nike_ABD_2013_2

Bu kez iki firma da işini sağlama almış ve ABD sınırları içerisinde üretilen ürünlerini kullanmış. İki firma da ABD merkezli olsa da daha önce milli takıma Çin’de üretilen ürünlerden sağlıyordu. Komite bu konuya itiraz edince hem malzeme ABD içerisinden sağlanmış hem de üretim Amerika’daki tesislerde yapılmış.

Nike_ABD_2013_5

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11Sonraki sayfa
Etiketler
Show More

Benzer İçerikler