ModaTasarımYaşam

Anlatacak Hikayeleri Olan Takılar

Tasarım bölümümüzde bugün sizlere genç bir inşaat mühendisinin hayata geçirdiği tasarım atölyesinden bahsedeceğiz. Ana teması takı olan fakat birçok farklı malzeme ile farklı çalışmalara imza atan bu atölyenin ismi de bir hayli ilginç; Atölye Kici

Kici’nin sahibi Burcu Sertbaş, gerçekleştirdiğimiz keyifli röportajda atölyenin isminden, tasarım anlayışına ve koleksiyonlarına kadar her konuya değindi.

İşte sahibinin deyimiyle ‘’anlatacak hikayeleri olan atölye’’ Kici.

Kici

Kici nedir? Ne yapar?

Kici anlam olarak  küçük demek , eski Türkçe bir kelime.  Herşeyin ve herkesin bir hikayesi olduğuna inandığım günden beri hikayelerin peşine düştüm diyebilirim.  Bu noktada Atölye Kici  aslında “anlatacak hikayeleri olan bir atölye”  olarak tanımlanabilinir. Bu küçük hikayeler de isminin seçilmesinin bir nedeni oldu .

Atölye Kici ne yapar? Aslında “elinden gelen herşeyi yapar!”   Ana tema takı tasarımı , bununla beraber  deri, keçe, kumaş, ahşap ile de aram iyidir J

Bize biraz kendinden bahsedebilir misin?  Kici’yi nasıl ve ne zaman kurdun?

Ben  İnşaat mühendisiyim, aktif olarak çalışıyorum.  Kici’yi 2 yıl önce kurdum ama onu düşlemem biraz daha eski .  Hayal etmek gerçekleştirmenin yarısıdır diye düşünüyorum , çünkü hayal ettiğimiz sürece adım atabiliyoruz ve gerçekleştirebiliyoruz. Hep bişeyler tasarlamak, ellerimle bişeyler üretmek bana büyük bir keyif ve heyecan veriyordu. Mesleğimin  tasarım   ve maliyet analizi noktalarında faydası oldu tabi,  hatta bazı ürünlerin şablonlarını mimari çizim programında çizmişliğim vardır.

1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.