Teknoloji

Apple Bugün Ne Duyuracak?

Apple_22_Ekim_Davetiye

Teknoloji devi Apple, 22 Ekim’de bir basın toplantısı düzenleyecek.. Geçtiğimiz ay iPhone’lar için bir etkinlik düzenleyen firmanın bu ay yeni iPad’ler ile kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor.

Apple bir davetiye yayınladığı zaman mutlaka ardından önemli bir ürün lansmanı geliyor demektir. Bu artık alışık olduğumuz bir durum. Bazı etkinlik davetiyeleri, etkinlikler hakkında önemli ipuçları verirken bazıları da herhangi bir işaretten yoksun oluyor. 15 Ekim’de yayınlanan davetiye de ipucu vermeyen cinsten.

Apple’ın basın mensuplarına gönderdiği davetiyede Apple logosunun tepesi ve renkli elma sapı motifleri yer alıyor. Altına ise kabaca ”Hala anlatacağımız çok şey var” şeklinde çevirebileceğimiz bir mesaj iliştirilmiş. Etkinliği tarihi 22 Ekim 2013 olarak belirtilmiş. Bunun dışında ne görselden ne de mesajdan çok fazla şey çıkarmak mümkün değil. Fakat öne çıkan bazı söylentiler var.

Apple_iPad_5

Yeni iPad’e ait olduğu söylenen görseller internette yayılmıştı

Öncelikle yeni iPad’ler bu etkinliğe damga vurabilir. Neredeyse 1 yıldır Apple’dan iPad’lere ilişkin bir yenilik duymadığımızı düşünürsek artık zamanı geldi. Bununla birlikte yeni iPad’lere dair sızıntılar da son dönemde artmış durumda. Tasarımı yenilenen 9.7 inçlik iPad ile birlikte retina ekranlı iPad mini’nin etkinlikte sahne almasına kesin gözüyle bakılıyor.

Apple’ın ”anlatacak çok şey var” mesajı da birden fazla ürüne işaret ediyor olabilir. Bu durumda işlemcileri güncellenen Mac modelleri ve yeni iPod’lara gündeme geliyor. Bu konuyla ilgili sızıntı yaşanmadığından pek fazla söylenti de yok.

Etkinlikte Mac OS X Mavericks ve yenilenen tasarımıyla daha önce tanıtılan Mac Pro ürünlerinin çıkış tarihlerinin de açıklanması bekleniyor.

Yani başka bir deyişle 22 Ekim’de Apple’dan bir iWatch ya da iTV görme ihtimalimiz oldukça düşük.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.