Teknoloji

Apple CarPlay, Mercedes’in Eski Modellerine de Gelecek

Apple_CarPlay_Mercedes

Apple’ın iOS cihazları için geliştirdiği CarPlay özelliği, eski Mercedes modellerine de bir güncelleme olarak gelecek.

Geçtiğimiz günlerde araç içi entegrasyon çözümü CarPlay’i resmi olarak duyuran Apple, dün yayınladığı iOS 7.1 güncellemesiyle de bu özelliği iPhone’lara ekledi. Fakat CarPlay’i kullanmanız halen mümkün değil çünkü bu özelliğe sahip bir arabanız yok. Bir süre daha olamayacak çünkü CarPlay birçok üretici için sadece yeni model planlarında yer alıyor.

Yeni modelleri için CarPlay’i kullanmayı planlayan markalardan biri de Mercedes. Fakat Mercedes, diğer markalardan farklı olarak bu özelliği daha önce satışa sunulmuş modellerine de sunmayı planlıyor. 9to5Mac’e bir açıklama yapan Mercedes sözcüsü, bir satış sonrası çözümü ile bazı modellere CarPlay özelliğini ekleyebileceklerini söyledi. Yöntemin nasıl işleyeceği henüz bilinmiyor. Muhtemelen yetkili servisler tarafından yüklenecek yeni bir yazılım vasıtasıyla yapılacaktır. Bununla birlikte hangi modellerdeki multimedya sisteminin CarPlay ile uyumlu olacağı da belirsiz.

Bakalım başka markalar da mevcut modelleri için böyle bir güncelleme çalışması yapacak mı… Her ne olursa olsun Apple CarPlay’in geniş kitlelere ulaşması çok uzun bir zaman alacak.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.