Teknoloji

”Apple iWatch, İsviçre Saat Piyasasını Bitirebilir”

Jony-Ive

Bu sözlerin Apple’ın baştasarımcısı Jony Ive’a ait olduğu söyleniyor. Ive, Apple’ın akıllı saati piyasaya girdiğinde İsviçre’nin pahalı saatlerinin gözden düşeceğini düşünüyormuş.

Apple’ın henüz bir akıllı saat üretip üretmeyeceğini bilmiyoruz. 9 Eylül’de bu konuyla ilgili bir lansman yapılacağı iddia ediliyor. Fakat geçmişte de bu konuda o kadar fazla söylenti üretildi ki, artık gözümüzle görmeden inanmayız.

The New York Times’ın haberi de bu açıdan bize biraz ilginç geldi. Giyilebilir ürünlerin her geçen gün güzelleşen tasarımlarına değinen New York Times, bu konuda Jony Ive’ın ağzından birkaç söze yer vermiş. Gazeteye göre Ive, iWatch piyasaya girdiğinde İsviçre saat piyasası sıkıntıya girebilir.

Dünyanın en önemli saat üreticilerini barındıran İsviçre, özellikle lüks modeller konusunda dünya lideri. Ülkemizde bir dönem gündeme gelen 700 bin TL’lik saatin üreticisi de bir İsviçre markasıydı.

Jony Ive, iWatch gibi hem fonksiyonel hem de şık bir ürün piyasaya girdiğinde insanların pahalı saatlerden vazgeçeceğini düşünüyor olsa gerek. Fakat insanları pahalı saatler almaya iten şeylerden biri de herkeste olmayan, özel şeylere sahip olma isteğidir. Apple’ın milyonlarca iWatch satacağını düşünürsek bu pek mümkün görünmüyor.

Bakalım Apple 9 Eylül’de iWatch’u da resmi olarak duyuracak mı?

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.